Bociany z Przygodzic zostały rodzicami. Pierwszy pisklak już się wykluł [WIDEO]

We wtorek w Przygodzicach wykluł się pierwszy bociani pisklak, który już zdążył zjeść ze swoimi rodzicami pierwsze wspólne śniadanie. Teraz internetowi fani czekają na pojawienie się drugiego pisklaka. To niejedyna ptasia rodzina, którą można oglądać w sieci.

W Przygodzicach pod Ostrowem Wielkopolskim w województwie wielkopolskim znajduje się jedno z najsłynniejszych bocianich gniazd. Bociani celebryci są obserwowani za pomocą kamery znajdującej się przy ich gnieździe, dzięki temu na bieżąco internauci mogą śledzić losy ptasiej rodziny. Ostatnio bociani rodzice powitali na świecie swoje pierwsze pisklę. W gnieździe znajduje się jeszcze jedno jajo, a internauci z niecierpliwością czekają, kiedy brat maluszka wykluje się i dołączy do rodziny. 

Zobacz wideo Ranny bocian leżał na środku drogi. Policjanci przeprowadzili akcję ratunkową

Bociany z Przygodzic powitały na świecie pierwsze pisklę

"Dziś od rana w przygodzickim gnieździe możemy obserwować pierwszego wyklutego bocianka. Gratulujemy Przygodzie i Dziedzicowi i czekamy na drugiego maluszka" - czytamy we wtorkowym poście opublikowanym na Facebooku.

Z kolei w poniedziałek administratorzy strony na Facebooku przekazali, że w jednym z bocianich jaj było już widać dziurkę. "Pisklak przebija się na świat. Czekamy maluszku - zachęcona dzień przed wykluciem się młodego bociana.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl

Screen ze strony ciemnastronawiosny.pl - interaktywna mapa kleszczyNimfy kleszczy - są wielkości ziarenka maku, już zaczęły żerowanie

W internecie pojawiło się już nawet nagranie pierwszego wspólnego śniadania bocianów z pisklakiem.  Widzimy na nim, jak maluszek skubie jedzenie, które przynieśli do gniazda rodzice.

 

W Ostrołęce wykluł się pierwszy bocian, a w Wałbrzychu i Warszawie młode sokoły 

17 maja w Ostrołęce również wykluł się pierwszy bocian. "Wykluł się dziś o godz. 3.13 w gnieździe na ujęciu wody SUW Leśna w Ostrołęce. Dzięki kamerze OPWiK możemy na bieżąco śledzić relację z bocianiego lęgowiska" - czytamy we wtorkowym poście opublikowanym na Facebooku Miasto Ostrołęka. Transmisja online z bocianiego gniazda można obejrzeć pod tym linkiem.   

Nie tylko bociany są ptasimi celebrytami - również życie sokołów, m.in. tych z Wałbrzycha, mogą śledzić internauci z całej Polski. Ptaki mieszkają na komin przedsiębiorstwa energetyki cieplnej i są obserwowane przez trzy kamery. Transmisję live z sokolego gniazda można oglądać TUTAJ.

Z kolei 17 maja stołeczna straż miejska poinformowała, że trzy młode sokoły zamieszkujące gniazdo na Pałacu Kultury i Nauki zostały zaobrączkowane. Pisklakom nadano również imiona. Sokoły nazywają się: Aria, Iga i Varso.

"Na obrączkowanie, które jest dużym wydarzeniem w świecie sokolników, zaproszono strażników z Ekopatrolu. Ptaki wylęgły się w gnieździe nad tarasem widokowym PKiN pod koniec kwietnia" - informują warszawscy strażnicy miejscy. Dzięki obrączkom można zidentyfikować każdego sokoła oraz ustalić, czy zamieszkuje tereny leśne, czy miejskie. Sokoły już ponad 20 lat zagnieździły się na jeden z najbardziej rozpoznawalnych warszawskich budynków. Po raz pierwszy na PKiN pojawiły się w 1998 roku. 

Prognoza pogody na piątekPogoda - alerty IMGW. Przymrozki przez kilka dni. Później burze i grad

Więcej o: