Pogoda - wydano ostrzeżenia IMGW. Przymrozki potrwają kilka dni, później przyjdą burze z gradem

Przymrozki w Polsce będą występować jeszcze przez kilka dni, choć na mniejszym obszarze kraju niż mogliśmy to obserwować w nocy z wtorku na środę. Później pojawią się natomiast inne zjawiska pogodowe, m.in. burze - wynika z prognozy zagrożeń pogodowych IMGW.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przygotował prognozę zagrożeń pogodowych na najbliższe dni. Wynika z niej, że do czwartku (19 maja) w kraju mogą występować przymrozki, w piątek natomiast pojawią się burze i grad.

Zobacz wideo Burza i grzmoty w Tatrach

IMGW wydał ostrzeżenia na najbliższe dni

W środę 18 maja eksperci przewidują pojawienie się przymrozków na północy kraju, w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim. Kolejnego dnia, w czwartek, przymrozki prognozowane są już tylko w województwie podlaskim. Do tego, jak podaje instytut na Twitterze, w nocy na krańcach zachodnich kraju mogą pojawić się "słabe opady burzowe i burze".

W piątek natomiast eksperci nie przewidują przymrozków, jednak na terenie prawie całego kraju możliwe będzie wystąpienie burz oraz burz z gradem. Prognoza na ten dzień nie obejmuje tylko województw: zachodnio-pomorskiego, pomorskiego, śląskiego, świętokrzyskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na wakacje 2022. IMGW: Zmienny czerwiec, ciepły lipiec, sporo deszczu w sierpniu (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na wakacje 2022. Kiedy wybrać się na urlop?

Przymrozki w Polsce to efekt arktycznego powietrza 

Duże przymrozki mogliśmy obserwować na terenie większości kraju w nocy z wtorku na środę. Jak podaje portal dobrapogoda24.pl, jest to związane ze sprowadzeniem przez antycyklon Yannes powietrza arktycznego. "Noc z 19/20 maja już bez przymrozków w Polsce, bo czeka nas zmiana kierunku cyrkulacji na cieplejsze powietrze z zachodu i południowego zachodu" - czytamy.

Burza (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Przymrozki, gorące dni i burze. Kiedy spadnie deszcz?

Więcej o: