Rzecznik Praw Dziecka apeluje o odświeżenie schronów. I chce, by uczyć dzieci posługiwania się bronią

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował, by przypomnieć uczniom zasady bezpieczeństwa. Jego zdaniem poczucie bezpieczeństwa zostanie wzmocnione m.in. dzięki odświeżeniu szkolnych schronów czy nauce posługiwania się bronią, a nie poprzez "malowanie kolorowych flag na chodniku".

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak zaapelował do szkół o odnowienie schronów - podaje "Fakt". Pawlak podziękował także ministrowi edukacji i nauki Przemysławowi Czarnkowi za program edukacji dla bezpieczeństwa, który ma ruszyć w polskich szkołach od września.

Zobacz wideo Kontrowersyjne wypowiedzi Rzecznika Praw Dziecka. Czy powinien przeprosić albo ustąpić ze stanowiska?

Rzecznik Praw Dziecka apeluje o odświeżenie szkolnych schronów

- Myślę, że ta edukacja dla bezpieczeństwa jest bardzo ważna, a od strony jeszcze takiej szerszej - i jest to przedmiotem mojego wystąpienia do ministra edukacji i do ministra spraw wewnętrznych i administracji - przywrócenie, odświeżenie, przypomnienie wszystkim, jakie są zasady bezpieczeństwa w szkołach, żebyśmy my, jako rodzice czuli się bezpieczni, że nasze dzieci potrafią się zachować - powiedział Pawlak w Programie Pierwszym Polskiego Radia, jak cytuje tabloid. 

Rzecznik stwierdził także, że jeśli w szkołach znajdują się schrony, to "muszą być odświeżone". - Dzieci muszą wiedzieć, gdzie te schrony są, po to, byśmy się czuli bezpiecznie. To jest naturalny odruch nas wszystkich, moim zdaniem - podkreślił Pawlak, dodając, że chodzi o szybką reakcję na sytuację kryzysową, a nie o to, "by budować atmosferę niepewności".

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Rzecznik Praw Dziecka w antyaborcyjnej koszulce Rzecznik Praw Dziecka przyszedł do Sejmu w antyaborcyjnej koszulce

Mikołaj Pawlak chce, żeby uczyć dzieci posługiwania się bronią

Zdaniem Pawlaka dzieci powinny nie tylko uczyć się, czym jest broń, ale także uczyć się posługiwania nią. - Właśnie po to, by czuć się bezpiecznym - argumentował Rzecznik Praw Dziecka. Jego zdaniem "absurdalne ruchy pacyfistyczne" nie wspomogły bezpieczeństwa Polski. - Naprawdę malowanie kolorowych flag na chodniku nie przyczynia się do poprawy bezpieczeństwa - dodał.

Mikołaj Pawlak zasłynął w przeszłości wieloma kontrowersyjnymi wypowiedziami. Rzecznik Praw Dziecka sugerował m.in., że edukatorzy seksualni podają dzieciom środki farmakologiczne na zmianę płci, szczepienia dzieci przeciw COVID-19 nazwał "eksperymentowaniem", a także sugerował, że "klaps to nie bicie".

Premier Mateusz Morawiecki spotkał się w Zgierzu z mieszkańcami. Premier o słowach Rzecznika Praw Dziecka: Rząd PiS się z tymi słowami nie zgadza

Więcej o: