Pogoda na dziś - poniedziałek 16 maja. Ciepło i pogodnie. Jednak w nocy będą przymrozki

Pogoda na dziś. W poniedziałek 16 maja najcieplej będzie w zachodniej Polsce - tam termometry wskażą nawet 24 stopnie. Synoptycy przewidują także, że dziś nie spadnie w kraju ani jedna kropla deszczu.

W kilku regionach prognozowane są minusowe temperatury w nocy i nad ranem. Sprawdź, gdzie warto zabezpieczyć rośliny przed przymrozkami

Zobacz wideo Sierpińska: Trzeba zaadaptować rolnictwo do problemów z suszami

Prognoza pogody na poniedziałek - 16 maja. Najcieplej będzie w województwie lubuskim

W poniedziałek najcieplej będzie na zachodzie kraju. W Zielonej Górze termometry wskażą 24 stopnie, a we Wrocławiu 23 stopnie. O stopień chłodniej będzie na Śląsku. Po 21 stopni będzie w województwie: kujawsko-pomorskim, wielkopolskim, świętokrzyskim, małopolskim oraz podkarpackim. 20 stopni pokażą termometry w Szczecinie, Warszawie oraz Łodzi. Najchłodniej będzie dziś w północno wschodniej części Polski. 18 stopni wyniesie temperatura w województwie warmińsko mazurskim, z kolei na Podlasiu będzie 17 stopni. Najniższe temperatury prognozowane są w Trójmieście - 16 stopni. 

Pogoda na dziś - poniedziałek 16 maja. TemperaturaPogoda na dziś - poniedziałek 16 maja. Temperatura Fot. Gazeta.pl

Zabytkowy dzwon skradziony z parafii w BaranowieChyby. Z kościoła skradziono prawie 170-letni dzwon. Ważył 150 kg

Prognoza pogody na poniedziałek - 16 maja. Na wschodzie będą przymrozki

W poniedziałek w Polsce zachmurzenie będzie małe lub umiarkowane. Synoptycy nie przewidują dziś opadów deszczu. Wiatr w porywach osiągnie do 30 km/h - tylko na wschodzie kraju będzie silniejszy, tam może powiać z prędkością do 40 km/h.

Lato (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na wakacje - kiedy najlepiej zaplanować urlop? Prognozy na lato

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl 

W poniedziałek przymrozki są prognozowane w dwóch regionach. W północnej i zachodniej części Podlasia oraz wschodniej połowie województwa warmińsko-mazurskiego. Minusowe temperatury w nocy i nad ranem utrzymają się do środy. We wtorek, według prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, przymrozki pojawią się w województwie:

  • podlaskim,
  • warmińsko-mazurskim,
  • mazowieckim,
  • lubelskim.

Z kolei w środę minusowe temperatury w nocy mają się pojawić w województwie warmińsko-mazurskim i podlaskim oraz świętokrzyskim, małopolskim, podkarpackim i śląskim.

Więcej o: