Poznań. Rowerzystka potrąciła niedowidzącą dziewczynę i zaczęła ją wyzywać. Pomógł dopiero 13-latek

W Poznaniu doszło do nieprzyjemnej sytuacji. Rowerzystka jadąca chodnikiem potrąciła niedowidzącą 16-latkę, a następnie zaczęła ją szarpać za włosy i wyzywać. Dziewczynie pomógł dopiero 13-letni chłopiec.

Do zdarzenia doszło 11 maja po godzinie 8 w Poznaniu na ul. św. Jerzego tuż przy skrzyżowaniu z Wierzbięcicami - donosi lokalny portal tenpoznan.pl. Wtedy w 16-letnią dziewczynkę wjechała kobieta poruszająca się na bordowym rowerze, do którego był przymocowany dziecięcy fotelik. 

Zobacz wideo Rowerem po chodniku? Zakaz, ale z rozsądnymi wyjątkami

Poznań. Kobieta potrąciła niedowidząca nastolatkę 

Z ustaleń "Gazety Wyborczej" wynika, że potrącona 16-latka jest niedowidząca i szła w tym czasie z domu do szkoły. Mai w drodze do szkoły zazwyczaj towarzyszy jedna z jej koleżanek, jednak tego dnia dziewczyna szła sama. Lokalny portal podkreślił, że jadąca rowerem kobieta jechała po chodniku, choć w tym przypadku powinna poruszać się po drodze. 

Po potrąceniu Maja upadła, a kobieta zeszła z roweru i zaczęła szarpać dziedzinę za włosy oraz wyzywać. 16-latce pomógł 13-letni chłopiec, który akurat przechodził i zauważył niebezpieczną sytuację. Kiedy kobieta ujrzała nastolatka, uciekła z miejsca zdarzenia.  

Kajdanki - zdjęcie ilustracyjne Środa Wielkopolska. Rozebrane zwłoki kobiety obok sklepu. Sprawcy grozi dożywocie

Kobieta była poszukiwana przez mieszkańców Wildy. Została już namierzona przez policję

Potrącona dziewczyna miała zdartą skórę na kolanach, łokciach oraz czole i była poobijana na twarzy, oraz rękach. Skrzyła się również na ból głowy. Mieszkańcy Wildy postanowili odszukać kobietę na własną rękę i opublikowali post na facebookowej grupie: Nieformalna Grupa Wildecka. Chłopiec, który był świadkiem zdarzenia zapamiętał jak wygląda kobieta. Była w średnim wieku i miała brązowe włosy spięte do tyłu. "Mój syn zapamiętał panią całkiem dobrze. Taki mu zafundowała pani początek dnia. Jestem dumna, że zareagował. Jestem wkurzona, że w ogóle doszło do takiej sytuacji" - czytamy w poście. 

Dzięki nagłośnieniu akcji przez mieszkańców Poznania, policji udało się namierzyć kobietę, która potrąciła 16-latkę.

Policja (zdjęcie ilustracyjne) Poznań. Kilkulatka postrzelona metalowymi kulkami. Policja szuka sprawcy

Więcej o: