Lublin. Ruszył proces Grzegorza T. Dentysta jest oskarżony o gwałt na pacjentce

Dentysta Grzegorz T. z Lublina został oskarżony przez jedną z pacjentek o gwałt. Kolejne dwie oskarżają stomatologa o zmuszenie ich do "poddania się innej czynności seksualnej". Mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił złożenia wyjaśnień. W piątek 13 maja rozpoczął się proces lekarza.

Z relacji 24-letniej pacjentki wynika, że w sierpniu 2021 roku podczas wizyty stomatologicznej u Grzegorza T. doszło do napaści seksualnej. - W pewnym momencie opuścił fotel pacjentki i przemocą dokonał ingerencji w jej sferę intymną. Kobieta po chwili zdołała się oswobodzić, po czym wybiegła z gabinetu. Sprawę od razu zgłosiła policji - przekazał w sierpniu komisarz Kamil Gołębiowski z Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Podróż samochodem (zdjęcie ilustracyjne)Warszawa. Seria gwałtów w przejazdach osobowych. 20 podobnych zdarzeń

Lublin. Śledztwo w sprawie i początek procesu Grzegorza T. 

Po zgłoszeniu zdarzenia rozpoczęto się śledztwo w sprawie Grzegorza T. Mężczyzna został zatrzymany. Z ustaleń śledczych wynika, że stomatolog miał doprowadzić do obcowania płciowego z pacjentką poprzez seks oralny. W piątek 13 maja w Sądzie Rejonowym Lublin-Zachód rozpoczął się proces mężczyzny.

Grzegorz T. jest również oskarżony ws. zmuszenia dwóch innych pacjentek do "poddania się innej czynności seksualnej". Z aktu oskarżenia wynika, że mężczyzna "ocierał się kroczem" o kobiety oraz "zbliżał krocze do ich twarzy".

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pomaska: Ten rząd nie prowadzi polityki, która sprzyjałaby kobietom

Grzegorz T. jest obecnie pod nadzorem policji

Rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Lublinie Agnieszka Kępka przekazała, że "w trakcie śledztwa mężczyzna nie przyznał się do zarzucanych mu czynów i odmówił składania wyjaśnień" - informuje portal tvn24.pl. Grzegorz T. po zatrzymaniu przebywał w więzieniu, jednak w lutym br., został zwolniony z aresztu za poręczeniem majątkowym, a obecnie znajduje się pod nadzorem policji.

Za popełnione przestępstwa grozi mu kara 12 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na dobro pokrzywdzonych kobiet, proces odbywa się za zamkniętymi drzwiami.

Dentysta nie musi być straszny. Przekonała się o tym w Łodzi setka dzieci z Ukrainy.Dentysta zmuszał pacjentki do seksu oralnego. Policja szuka jego ofiar

Więcej o: