Wraca tęczowa torba IKEA. Dochód wesprze telefon zaufania dla młodzieży LGBT+

Sieć sklepów IKEA kolejny raz wprowadza do sprzedaży w Polsce limitowaną wersję tradycyjnej niebieskiej torby FRAKTA - tęczową torbę STORSTOMMA. Cały dochód ze sprzedaży trafi do Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę i pozwoli na wsparcie telefonu zaufania dla dzieci i młodzieży LGBT+.

"Zakładany dochód ze sprzedaży toreb STORSTOMMA umożliwi odebranie dodatkowo nawet kilku tysięcy połączeń od dzieci i młodych ludzi potrzebujących rozmowy o tym, co dla nich trudne i bolesne, a nieznajdujących rozwiązania i pomocy wśród najbliższych z ich otoczenia" - informuje IKEA na swojej oficjalnej stronie.

Tęczowa torba STORSTOMMA wraca do sprzedaży. Do wyboru dwa rozmiary

IKEA zapowiedziała, że tęczowe torby STORSTOMMA znów będą dostępne w sprzedaży. Znajduje się na nich sześć pasków w kolorach najpopularniejszej wersji "Rainbow Flag" - międzynarodowego symbolu wsparcia ruchu na rzecz równouprawnienia osób LGBT. Tęczowe torby będą dostępne w sklepach od środy, 17 maja. Do wyboru będą dwa rozmiary - 13 litrów oraz, podobnie jak w poprzednich latach, 71 litrów. Za torbę, bez względu na rozmiar, musimy zapłacić 9,99 zł.

Zobacz wideo Sprawa IKEA. Czy pracodawca może zwolnić za poglądy? Mecenas Eliza Kuna wyjaśnia

- Torba Storstomma to produkt IKEA, który oprócz podstawowej funkcji, jest również symbolem szacunku dla osób LGBT+ oraz wsparcia otwartości. Szacunek i włączanie są częścią naszych wartości w IKEA. Każdy z nas jest ważny, każdy jest słyszany i wkład każdego się liczy - mówi Susanna Romantsova, liderka ds. różnorodności, równego traktowania i kultury przynależności w IKEA Retail w Polsce, cytowana przez "Wirtualne Media".

Świetlisty krzyż w parafii pw. św. Andrzeja Boboli w LublinieLublin. Ogromny podświetlany krzyż oślepia mieszkańców osiedla [ZDJĘCIA]

IKEA. Dochód ze sprzedaży toreb STORSTOMMA wesprze telefon zaufania dla dzieci i młodzieży

- Sprzedaż toreb Storstomma oznacza dla nas możliwość wsparcia oraz pomocy dzieciom i młodzieży narażonym na wykluczenie społeczne, we współpracy z Fundacją Dajemy Dzieciom Siłę, która prowadzi telefon zaufania dla dzieci i młodzieży - mówi  Susanna Romantsova.

Torba STORSTOMMA (IKEA)Torba STORSTOMMA (IKEA) Fot. IKEA

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jak informuje IKEA, telefon zaufania, na który zostaną przeznaczone środki ze sprzedaży tęczowych toreb, to anonimowa, bezpłatna, całodobowa i ogólnopolska linia pomocowa dla dzieci do 18. roku życia prowadzona od ponad 14 lat przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę. Młodzi ludzie LGBT+ często szukają wsparcia w osobach po drugiej stronie linii.

"Co ok. 2 minuty konsultanci - psycholożki i psycholodzy, odbierają telefon od dziecka lub nastolatka, który jest w kryzysie i potrzebuje pomocy. Dzieci opowiadają o problemach ze zdrowiem psychicznym i psychospołecznym; relacjach z rodziną i rówieśnikami; przemocy, której doświadczają lub są jej świadkami; dojrzewaniu i potrzebie pomocy specjalistycznej" - czytamy na stronie IKEA.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: