Pogoda na dziś - sobota 14 maja. Lekkie ochłodzenie. Na pólnocy i wschodzie może popadać

Pogoda w sobotę 14 maja zapowiada się nieco chłodniej. Maksymalna temperatura powietrza wyniesie od 14 do 23 stopni Celsjusza. Na północy i wschodzie może spaść lekki, przelotny deszcz.

Na pogodę w Polsce w sobotę wpływać będzie słaby klin wyżowy znad Europy. Jedynie nad północną i północno-wschodnią częścią kraju dominować będzie niż znad Skandynawii i północnej Rosji. Będziemy pod wpływem powietrza polarnego morskiego - zapowiadają pogodę na sobotę synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Zobacz wideo Nietoperze są żywym barometrem zmian klimatycznych. W Polsce szybko ubywa gatunków zimnolubnych

Pogoda na dziś - sobota 14 maja. Temperatura powietrza do 23 stopni Celsjusza

Temperatura powietrza w Polsce w sobotę zapowiada się nieco chłodniej niż w ciągu ostatnich dni. Wyniesie ona maksymalnie od 14 do 23 stopni Celsjusza. Najmniej kresek na termometrze zobaczymy w Suwałkach. Nieco cieplej (16 stopni Celsjusza) w Koszalinie, a 17 stopni w Białymstoku. 18 stopni z kolei w Gdańsku i Olsztynie.

20 stopni Celsjusza pojawi się na termometrach w Bydgoszczy, Kielcach, Lublinie, Łodzi, Poznaniu, Szczecinie, Toruniu i Warszawie. 21 stopni w Gorzowie Wielkopolskim i Zielonej Górze. Najcieplej (22 st. C) w Katowicach, Krakowie i Wrocławiu, natomiast 23 stopnie w Opolu i Rzeszowie.

Pogoda na dziś - sobota 14 maja. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - sobota 14 maja. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 14 maja. 

Zachmurzenie w północnej i wschodniej części kraju będzie w sobotę umiarkowane i duże. Jedynie w centrum i na południu na niebie będzie mniej chmur. Wiatr przeważnie umiarkowany, choć okresami porywisty, w górach do 65 kilometrów na godzinę. Na północy i wschodzie możliwe słabe przelotne opady deszczu. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: