Bytom. 12-latek zmarł na placu zabaw. Są wyniki sekcji zwłok chłopca

12-latek na jednym z placów zabaw w Bytomiu bawił się i nagle upadł. Nie udało się go uratować. Sekcja zwłok wykazała, że przyczyną śmierci chłopca była wada serca.

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 22 kwietnia na placu zabaw przy placu Słowiańskim w Bytomiu (woj. śląskie). 12-latek w pewnym upadł na ziemię. Wezwano pogotowie. Niestety mimo reanimacji nie udało się go uratować.

Bytom. Nie żyje 12-latek. Znamy przyczynę śmierci chłopca

Prokuratura Rejonowa w Bytomiu wszczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowania śmierci. W czwartek przekazano ustalenia. Jak podano, do śmierci 12-latka nie przyczyniły się osoby trzecie. Sekcja zwłok nie wykazał również żadnych urazów oraz innych obrażeń.

Więcej informacji z kraju na głównej stronie Gazeta.pl

- Wiemy już ze stuprocentową pewnością, że dziecko miało wadę serca. Zleciliśmy przeprowadzenie jeszcze dodatkowych badań, które powinny nam odpowiedzieć na pytania natury medycznej - mówił "Gazecie Wyborczej" Marek Furdzik, prokurator rejonowy w Bytomiu.

Z informacji, które przekazała rodzina chłopca, wynikało, że nie cierpiał on na żadne choroby. Z tego powodu prokuratura chce wyjaśnić dokładniejsze przyczyny śmierci tak młodego chłopca.

Prokurator dodał, że wypadek jaki zdarzył się na placu zabaw w Bytomiu, powinien być sygnałem dla innych rodziców, którzy przypuszczają co do nieprawidłowego funkcjonowania układu krążenia ich dziecka.

Zobacz wideo Kołatanie serca - kiedy się pojawia i co oznacza?

Wady serca - rodzaje, leczenie

O wadach serca mówi się w przypadku występowania nieprawidłowości w obszarze jam serca albo naczyń uchodzących do tych jam, a także nieodpowiedniej pracy albo budowie zastawek serca.

Wady serca dzieli się na wrodzone oraz nabyte. Nieprawidłowa budowa oraz zaburzenia funkcjonowania serca często prowadzą do zaburzeń przepływu krwi, a w skrajnych przypadkach stanowią poważne zagrożenie dla życia pacjenta.

Jakie rozróżniamy wady serca i czym się one charakteryzują? Na czym polega leczenie różnych rodzajów wad serca?>>>przeczytacie tutaj

Więcej o: