Adam Glapiński ponownie szefem NBP. "Trzymajcie się za portfele" [KOMENTARZE]

Adam Glapiński został wybrany przez Sejm na prezesa Narodowego Banku Polskiego na kolejne 6 lat. Wybór wywołał lawinę komentarzy w internecie. "Najwyższa inflacja od 24 lat i olbrzymie rady kredytów! To wynik dotychczasowej pracy Prezesa! Niestety będzie gorzej!" - napisał w mediach społecznościowych Krzysztof Gawkowski z Lewicy. Innego zdania jest Michał Wójcik z Solidarnej Polski, który stwierdził, że opozycja zanotowała bardzo dotkliwą porażkę.

Prezesa NBP na wniosek prezydenta RP wybiera Sejm. Adam Glapiński był jedynym kandydatem na prezesa banku centralnego. Prezydent Andrzej Duda złożył swój wniosek w styczniu tego roku. Pierwsza kadencja Adama Glapińskiego w roli szefa NBP upływa w czerwcu. W czwartkowym głosowaniu wzięło udział 457 posłów. "Za" oddano 234 głosy, a "przeciw" 223. Nikt się nie wstrzymał. Liczba głosów potrzebna do powołania Glapińskiego po raz drugi na prezesa NBP wynosiła 229.

Wybór Glapińskiego na kolejną kadencję jest szeroko dyskutowany w mediach społecznościowych przez polityków i dziennikarzy.

Więcej informacji na głównej stronie Gazeta.pl

Adam Glapiński wybrany na prezesa NBP. "PiS wybrał drożyznę, inflację i dramaty ludzkie"

"Prezes Przyłębska w Sejmie się już praktycznie nie pojawia, prezes Glapiński też dziś się nie pojawił. Parlamentaryzm w rozkwicie. Politycy wpadają tylko zagłosować i tym z większości rządowej - zdaje się - nie przeszkadza sprowadzenie do takiej tylko roli" - napisał dziennikarz TVN24 Radomir Wit.

"Wczoraj, chroniąc siebie - podzielili się stołkami i spółkami… dziś na szefa banku centralnego wybrali człowieka współodpowiedzialnego za inflację… trzymajcie się za portfele" - stwierdziła posłanka Koalicji Obywatelskiej Magdalena Łośko.

Konrad Berkowicz z Konfederacji na Twitterze udostępnił animację z drukarką pieniędzy.

"PiS wybrał jaszczebia na prezesa NBP. PiS wybrał drożyznę, inflację i dramaty ludzkie" - napisała Monika Falej z Lewicy.

"Najwyższa inflacja od 24 lat i olbrzymie rady kredytów! To wynik dotychczasowej pracy Prezesa! Niestety będzie gorzej!" - skomentował Krzysztof Gawkowski z Lewicy.

"PiS poparł największego szkodnika polskiej złotówki. Napluliście w twarz wszystkim obywatelom" - stwierdził Tomasz Trela z Lewicy.

Innego zdania jest Michał Wójcik z Solidarnej Polski, który napisał, że opozycja zanotowała bardzo dotkliwą porażkę.

Zobacz wideo Dlaczego Adam Glapiński nie powinien być dalej prezesem NBP? pytamy Włodzimierza Czarzastego
Więcej o: