Jacek Jaworek wciąż nieuchwytny. Śledztwo ws. zabójstwa może zostać zawieszone

Jacek Jaworek jest poszukiwany od 10 lipca 2021 roku w związku z potrójnym zabójstwem, do którego doszło we wsi Borowce w pobliżu Częstochowy. Mężczyzna jest podejrzewany o zastrzelenie brata, szwagierki oraz ich syna. Mimo że od zdarzenia minęło już 10 miesięcy, wciąż nie ma przełomu w śledztwie. Najprawdopodobniej zostanie ono zawieszone.

Poszukiwania Jacka Jaworka trwają od 10 lipca 2021 roku w związku z poleceniem wydanym przez Prokuraturę Rejonową w Myszkowie. 52-letni mężczyzna jest podejrzewany o zabójstwo trójki bliskich. Wszyscy zmarli w wyniku ran postrzałowych. Jednemu chłopcu udało się bez szwanku uciec z miejsca zdarzenia.

Koniec poszukiwań Jacka Jaworka? Śledztwo może zostać zawieszone

Według informacji podanych przez RMF FM Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zakończy czynności procesowe ws. Jacka Jaworka. Rzecznik prokuratury Tomasz Ozimek poinformował o wyczerpaniu się repertuaru środków możliwych do zastosowania.

Zobacz wideo Policjantka pokazuje znak, który może uratować życie

Śledczy zajmujący się poszukiwaniami Jacka Jaworka, podejrzanego o zabójstwo w Borowcach, przesłuchali kilkudziesięciu świadków i zebrali dowody. Trwa oczekiwanie na opinię biegłych, która pozwoli na rekonstrukcję tego, co wydarzyło się 10 lipca 2021 roku. Ich opinia ma również wyjaśnić dokładniej jak doszło do zgonu ofiar - podaje RMF FM. Następnie postępowanie może zostać zawieszone.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiej Rosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Zabójstwo w Borowcach. Jacek Jaworek wciąż na wolności

Do potrójnego zabójstwa we wsi Borowce w pobliżu Częstochowy (woj. śląskie) doszło w nocy z 9 na 10 lipca. Zgodnie z podejrzeniami służb Jacek Jaworek miał zabić swojego brata, jego żonę oraz ich 17-letniego syna. Drugi, 13-letni syn zdołał uciec z miejsca zdarzenia. Nastolatek najpierw schował się przed wujkiem, a następnie uciekł przez okno do sąsiadów.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Jacek Jaworek Jaworek nadal nieuchwytny. "Wszystko wskazuje na to, że ktoś mu pomógł"

Od lipca Jacek Jaworek jest poszukiwany listem gończym, Europejskim Nakazem Aresztowania. Interpol wysłał też za nim czerwoną notę, która jest informacją dla organów ścigania na całym świecie o tym, iż konieczne jest zlokalizowanie i tymczasowe aresztowanie poszukiwanej osoby. Zdaniem policji mężczyzna ukrywa się za granicą albo nie żyje.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: