Matura 2022. W środę matematyka i język hiszpański na poziomie rozszerzonym. Kiedy wyniki?

Trwa sesja maturalna. W środę absolwenci szkół średnich przystąpią do egzaminu z matematyki na poziomie rozszerzonym oraz języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym lub dwujęzycznym.

W środę o godz. 9:00 rozpocznie się matura z matematyki na poziomie rozszerzonym. Egzamin nie jest obowiązkowy, ale należy do najchętniej wybieranych przedmiotów dodatkowych. Napisze go ponad 77 tys. tegorocznych absolwentów. Na rozwiązanie zadań będą mieli 180 minut.

Po południu, o godz. 14:00 odbędzie się matura z języka hiszpańskiego na poziomie rozszerzonym - chce do niego przystąpić 1183 absolwentów; oraz na poziomie dwujęzycznym, z którym zmierzy się 175 osób.  Egzamin na poziomie rozszerzonym potrwa 150 minut, a na dwujęzycznym - 180 minut.

Matura 2022. Poziom rozszerzony - ile trzeba mieć punktów, żeby zdać?

Aby zdać maturę, abiturienci muszą uzyskać co najmniej 30 proc. puntów z egzaminów obowiązkowych, tj. języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym. Osoby, które uczęszczają do klas lub szkół z językiem mniejszości narodowych, są jeszcze zobowiązane do egzaminu pisemnego ze swojego języka ojczystego. Maturzyści muszą też dodatkowo przystąpić do matury z wybranego przedmiotu na poziomie rozszerzonym. Najchętniej wybierany jest zwykle język angielski, za którym plasuje się matematyka.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl >>>

W przypadku poziomu rozszerzonego nie ma progu punktowego, wynik egzaminu służy tylko przy rekrutacji na studia.

Zobacz wideo Senator Konieczny komentuje pracę w Senacie nad LEX Czarnek

Matura 2022. Kiedy wyniki? Kiedy poprawka?

Tegoroczni maturzyści poznają swoje wyniki 5 lipca. Tego dnia szkoły wydadzą uczniom świadectwa maturalne. Co z maturą poprawkową? Ta odbędzie się 23 sierpnia o godz. 9:00. Jej wyniki mają pojawić się w szkołach do 9 września.

W czwartek odbędą się egzaminy maturalne z biologii (poziom rozszerzony) i języka rosyjskiego (poziom rozszerzony i dwujęzyczny). Cały harmonogram tegorocznych matur znajdziesz w tym artykule:

***
Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: