Pogoda na wakacje - kiedy najlepiej zaplanować urlop? IMGW przedstawiło prognozy na lato

Wakacje nad morzem a może w górach? Eksperymentalna prognoza temperatury i opadu przygotowana przez IMGW może pomóc podjąć decyzję dotyczącą letniego wypoczynku.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił długoterminową eksperymentalną prognozę pogody na okres wakacyjny. Eksperci przyjrzeli się okresowi od czerwca do września 2022 roku. Według instytutu w tym roku możemy liczyć na wyjątkowo ciepły lipiec, a także wrzesień. Sierpień może natomiast zawieść sympatyków wypoczynku nad morzem.

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Prognoza pogody na czerwiec 2022

Według ekspertów z IMGW średnia miesięczna temperatura powietrza w Polsce w czerwcu powinna mieścić się w zakresie normy wieloletniej z lat 1991-2020. Podobnie sytuacja ma przedstawiać się w przypadku miesięcznej sumy opadów atmosferycznych.

Prognoza pogody na lipiec 2022

O ile czerwiec według synoptyków będzie mieścić się w normie wieloletniej, o tyle w lipcu sytuacja ma się zmienić i w normie mieścić będą się tylko opady. Średnia temperatura powietrza ma natomiast plasować się powyżej normy w całym kraju.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda (zdjęcie ilustracyjne) Pogoda. Do środy lato, a od czwartku już tylko letnie wspomnienie

Prognoza pogody na sierpień 2022

Jeszcze inaczej sytuacja ma przedstawiać się w sierpniu. W tym miesiącu według IMGW średnia temperatura, a także średnia suma opadów będą się mieścić w normie wieloletniej tylko w przypadku południowej połowy kraju. W Polsce północnej temperatura ma natomiast mieścić się poniżej normy, natomiast suma opadów - powyżej.

Prognoza pogody na wrzesień 2022

Wyjątkowo gorąco zapowiada się także wrzesień. Zgodnie z zaprezentowaną prognozą średnia miesięczna temperatura kształtować będzie się powyżej normy na terenie całej Polski. Suma opadów atmosferycznych ma się natomiast mieścić w normie.

Pogoda. Do Europy nadciąga upał Gorące powietrze zbliża się do Europy. Pierwsze upały w Polsce?

Więcej o: