Środa Wielkopolska. Obok sklepu znaleziono rozebrane zwłoki kobiety. Sprawcy grozi dożywocie

W grudniu zeszłego roku w kontenerze obok jednego ze sklepów w Środzie Wielkopolskiej znaleziono rozebrane zwłoki kobiety. Teraz, jak donoszą lokalne media, do Sądu Okręgowego w Poznaniu trafił akt oskarżenia przeciwko 41-letniemu Tomaszowi B.

Zwłoki 46-letniej kobiety znaleźli w grudniu pracownicy dyskontu przy ul. Hallera w Środzie Wielkopolskiej. Śledczy zaczęli wówczas prowadzić sprawę pod kątem potencjalnego przestępstwa.

Biegli stwierdzili wtedy, że ofiarę pozostawiono na mrozie bez odzieży. Kobieta zmarła w wyniku wychłodzenia, a także na skutek zewnętrznych i wewnętrznych obrażeń ciała dokonanych przez sprawcę. - Nastąpił wstrząs krwotoczny i to było przyczynkiem do śmierci tej kobiety - mówił prokurator Łukasz Wawrzyniak.

Na podstawie zabezpieczonego monitoringu wytypowano mężczyznę podejrzanego o popełnienie przestępstwa. Był nim 41-letnie Tomasz B., znajomego zmarłej. Został zatrzymany i postawiono mu zarzut zabójstwa oraz dokonania gwałtu. Śledczy informowali, że 41-latek to multirecydywista.

Prokuratura: Tomasza B. oskarżono o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem i gwałt 

Podczas śledztwa nie udało się jednak ustalić, czy 41-latek zostawił swą ofiarę pod marketem jeszcze żywą, czy zabił ją wcześniej, a ciało zaciągnął do kontenera pod sklepem.

Więcej informacji z kraju na głównej stronie Gazeta.pl

Prokurator rejonowy w Środzie Wlkp. Grzegorz Gucze powiedział Radiu Poznań, że Tomasza B. oskarżono o zabójstwo ze szczególnym okrucieństwem, gwałt i czyny popełnione w warunkach wielokrotnej recydywy. Podejrzanemu grozi dożywocie.

Mężczyzna do popełnionego przestępstwa przyznaje się częściowo. Jednak według prokuratury jego zeznania są sprzeczne i kłócą się z niektórymi ustaleniami śledczych.

Zobacz wideo Projekt prezydencki dotyczący Izby Dyscyplinarnej załagodzi spór z UE?

***

Pamiętaj, że jeżeli Ty lub bliska Ci osoba padła ofiarą przemocy seksualnej pomoc, możesz uzyskać, dzwoniąc na Ogólnopolski Telefon dla Ofiar Przemocy w Rodzinie "Niebieska Linia" - 801 120 002 lub pod numer 112.

Więcej o: