Wielkopolska. 19-latka tłumaczyła kichnięciem spowodowanie wypadku. Sąd właśnie wydał wyrok

Trzy lata temu 19-letnia wówczas mieszkanka powiatu ostrowskiego (woj. wielkopolskie) spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Zjechanie na przeciwległy pas ruchu, co doprowadziła do zderzenia z innym autem, kobieta tłumaczyła kichnięciem. W sprawie właśnie zapadł wyrok.

W kwietniu 2019 roku 19-letnia wówczas mieszkanka powiatu ostrowskiego spowodowała wypadek ze skutkiem śmiertelnym. Tłumaczyła, że panowanie nad pojazdem straciła, ponieważ kichnęła. Młodej kobiecie groziło do ośmiu lat więzienia. Jak podał "Super Express" za PAP, w sprawie właśnie zapadł wyrok.

Zobacz wideo Od barierki do barierki z trzema promilami. Prawie doprowadził do wypadku

Golina pod Koninem. Spowodowanie wypadku tłumaczyła kichnięciem. W zderzeniu zginął 44-latek

Do wypadku doszło na drodze krajowej nr 15 między Goliną a Koźminem Wielkopolskim - podawał wówczas tabloid. Pojazd, który prowadziła 19-letnia kobieta, zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie zderzył się z samochodem 44-letniego mieszkańca powiatu krotoszyńskiego. Mężczyzna zmarł na miejscu. Początkowo podejrzewano, że kobieta podczas jazdy korzystała z telefonu komórkowego, zostało to jednak wykluczone po przeanalizowaniu bilingów telefonicznych. Śledczy zabezpieczyli także nagranie z monitoringu, który zarejestrował zdarzenie, a także przesłuchali świadków. Sama 19-latka tłumaczyła spowodowanie wypadku kichnięciem.

Więcej aktualnych wiadomości z kraju i świata znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pożar domu w Wyszkowie. Odnaleziono zwłoki dwóch kobietWyszków. Dwie martwe kobiety i pożar, który miał zatrzeć ślady zabójstwa

Jarocin. 22-latka z wyrokiem za nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku

Kobieta została oskarżona o nieumyślne spowodowanie śmiertelnego wypadku drogowego. Sąd Rejonowy w Jarocinie wymierzył jej rok więzienia w zawieszeniu na trzy lata, a także orzekł wobec niej zakaz prowadzenia pojazdów przez cztery lata oraz zasądził dozór kuratora. Kobieta musi także zapłacić dwie nawiązki po 15 tys. zł oraz pokryć koszty procesu w wysokości 6,1 tys. zł - podaje rzeczniczka prasowa Sądu Okręgowego w Kaliszu Edyta Janiszewska w rozmowie z Polską Agencją Prasową. Wyrok nie jest prawomocny.

Kamil Żyła - materiały prasoweZabójstwo dziennikarza w Chorzowie. Policja opublikowała list gończy

Więcej o: