Radomsko. Strzelanina w centrum miasta. Policja zatrzymała pięciu mężczyzn

Łódzka policja zatrzymała pięciu mężczyzn w związku ze strzelaniną w centrum Radomska, do której doszło w sobotę. W zdarzeniu ranne zostały trzy osoby.

Rzeczniczka Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi mł. insp. Joanna Kącka przekazała, że w niedzielę policja zatrzymała pięciu mężczyzn, którzy są podejrzewani o udział w strzelaninie, do której doszło w sobotę 7 maja w centrum Radomska. Wydarzenie zostało zakwalifikowane jako bójka z użyciem niebezpiecznego narzędzia. 

Radiowóz (zdjęcie ilustracyjne)Strzelanina w Radomsku. Trzy osoby ranne, policja szuka napastników

Strzelanina w Radomsku. Policja zatrzymała pięciu mężczyzn

- Z dotychczasowych ustaleń wynika, że wieczorem (około godziny 18:40 - red.)  grupa kilku mężczyzn podjechała samochodem w rejon ulicy Przedborskiej w Radomsku gdzie doszło do bójki pomiędzy nimi a dwójką innych mężczyzn. Dwie osoby zostały ranne w wyniku strzałów z broni palnej. Jeden jest nadal w szpitalu - poinformowała w komunikacie rzeczniczka. Trzeci z poszkodowanych został natomiast uderzony nieustalonym narzędziem. 

Zobacz wideo

- Dwie osoby miały rany postrzałowe, trzecia osoba miała inne uszkodzenia ciała. Zostało wezwane pogotowie ratunkowe. Osoby te zostały przewiezione do szpitali. Jedna z tych osób przebywa jeszcze w szpitalu, dwie pozostałe są w dyspozycji śledczych. Policjanci zabezpieczają ślady, przesłuchują świadków - powiedziała portalowi radomsko24.pl Aneta Wlazłowska, oficer prasowa KPP w Radomsku.

Jak dodaje mł. insp. Joanna Kącka, wszyscy uczestnicy zajścia zostali już ustaleni i zatrzymani. Są to mieszkańcy Radomska. Podejrzani mają od 20 do 42 lat i byli znani policji z wcześniejszych konfliktów z prawem. 

- Policjanci podczas przeszukań zabezpieczyli różne niebezpieczne narzędzia w tym broń palną. Z uwagi na trwające działania przekazanie szczegółów nie jest możliwe - dodaje funkcjonariuszka. Zatrzymanym grozi do ośmiu lat pozbawienia wolności.

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Pogodnie niemal w całej PolscePogoda na dziś - 9 maja. Przymrozki nad ranem, później do 21 st.

Więcej o: