Pogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Przymrozki nad ranem, w ciągu dnia do 21 stopni

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Nad ranem przymrozki, ale w najcieplejszym momencie dnia temperatura podskoczy i wyniesie od 13 do 21 stopni Celsjusza. W większości regionów zapowiada się spokojny, pogodny dzień, jednak na południu może popadać.

Pogoda na poniedziałek 9 maja zapowiada się nieco chłodniej niż w weekend, ale pogodnie. Nieco więcej chmur pojawi się na południu i tam w drugiej części dnia mogą wystąpić słabe, przelotne opady deszczu

Zobacz wideo Nietoperze są żywym barometrem zmian klimatycznych. W Polsce szybko ubywa gatunków zimnolubnych

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Przymrozki nad ranem, później temperatura podskoczy 

Noc z niedzieli na poniedziałek nie należała do najcieplejszych. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał w niedzielę ostrzeżenia meteorologiczne przed przymrozkami, które obowiązują do godz. 7 w poniedziałek. Alert wydany został dla województw: podlaskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego (północne powiaty), łódzkiego (północne powiaty), kujawsko-pomorskiego, pomorskiego (oprócz powiatów północnych), zachodniopomorskiego (oprócz powiatów północnych), wielkopolskiego (tylko powiaty północne). 

W ciągu dnia temperatura nieco podskoczy. Najchłodniej w Suwałkach - maksymalnie 13 stopni Celsjusza. O jeden stopień więcej w Gdańsku, 15 stopni w Białymstoku i Olsztynie, a 17 st. w Kielcach i Lublinie.

Z kolei 18 stopni w Koszalinie, Łodzi, Rzeszowie i Warszawie, a 19 stopni w Bydgoszczy, Katowicach, Poznaniu i Toruniu. Najcieplej w Krakowie i Wrocławiu (20 st. C), a także w Gorzowie Wielkopolskim, Opolu, Szczecinie i Zielonej Górze.

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Temperatura powietrza w Polsce Fot.: Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - poniedziałek 9 maja. Po południu możliwe burze 

Jak zapowiadają synoptycy, w poniedziałek będzie pogodnie, jednak w południowych regionach pojawi się więcej chmur. Tam też w drugiej części dnia przewiduje się słabe, przelotne opady deszczu. Wiatr słaby i umiarkowany z kierunku północnego oraz wschodniego. 

Warunki biometeorologiczne będą przeważnie korzystne w całej Polsce. Jedynie na wschodzie nad ranem zapowiada się niekorzystny wpływ pogody na organizm człowieka, ale szybko zmieni się on w korzystny lub obojętny. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: