Wielkopolska. Pożar domu jednorodzinnego w Kole. Nie żyje 5-letnia dziewczynka

W Kole (woj. wielkopolskie) w nocy z piątku na sobotę doszło do pożaru jednorodzinnego. Z ogniem walczyło sześć zastępów straży. Nie żyje 5-letnia dziewczynka.

Do zdarzenia doszło w nocy z piątku (6.05) na sobotę (7.05) ok. godz. 1 w miejscowości Koło (woj. wielkopolskie). W wyniku pożaru zginęła 5-letnia dziewczynka. Jej matka samodzielnie ewakuowała się przed przybyciem straży pożarnej. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Pijany kierowca? Okazało się, że jadący szlaczkiem mężczyzna ma niskie stężenie glukozy we krwi

Wielkopolska. Pożar domu jednorodzinnego. Jego przyczyny nie są jeszcze znane 

- Przed godziną 2 w nocy dyżurny policji został poinformowany, że w jednym z domów jednorodzinnych w Kole wybuchł pożar. Na miejsce zadysponowano patrol. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w chwili wybuchu pożaru dom zamieszkiwała matka z dzieckiem - przekazał w rozmowie z Faktem Daniel Boła, rzecznik prasowy policji w Kole.

Jak dodał, niestety śmierć poniosła 5-letnia dziewczynka. - Czynności pod nadzorem prokuratora na miejscu cały czas wykonują policjanci. Obecny jest też biegły z zakresu pożarnictwa - relacjonował.

Akcja ratunkowa trwała kilka godzin. Okoliczności zdarzenia i pożaru będą wyjaśniane. Rzecznik policji przekazał, że na razie jest zbyt wcześnie, by mówić o przyczynach zdarzenia.

W akcji brało udział 6 zastępów straży pożarnej

Jak poinformował dyżurny straży pożarnej z ogniem walczyło na miejscu 6 zastępów - podaje Radio Poznań. "W dniu 7 maja 2022 r. o godz. 01.24 SKKP PSP w Kole zadysponowało OSP Koło nad Wartą do pożaru budynku mieszkalnego w Kole na ulicy Dojazdowej. Zadysponowane siły i środki:
- KP PSP Koło,
- OSP Koło nad Wartą,
- OSP Wrząca Wielka,
- Policja,
- ZRM" - czytamy w poście na Facebooku udostępnionym przez OSP Koło Nad Wartą.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: