Donald Tusk o osobach LGBT: Nie jestem tęczowym rewolucjonistą

- Czuję się człowiekiem, który całe życie poświęcił temu, żeby polityka w Polsce była nasycona tolerancją, wzajemnym szacunkiem i respektem. Ale nie jestem tęczowym rewolucjonistą. Jestem człowiekiem o poglądach umiarkowanych w tej kwestii - stwierdził w rozmowie w Akademickim Radiem Centrum w Lublinie Donald Tusk. Przewodniczący Platformy Obywatelskiej powiedział, że nikt go nie musi uczyć, czym jest tolerancja w polityce.

Donald Tusk w ostatnich dniach odwiedził Lublin. W piątek był gościem Akademickiego Radia Centrum. 

W rozmowie z liderem PO poruszony został temat kredytów dla młodych ludzi czy postawy partii wobec LGBT. - Czuję się człowiekiem, który całe życie poświęcił temu, żeby polityka w Polsce była nasycona tolerancją, wzajemnym szacunkiem i respektem. Ale nie jestem tęczowym rewolucjonistą. Jestem człowiekiem o poglądach umiarkowanych w tej kwestii - stwierdził Donald Tusk.

Więcej informacji na głównej stronie Gazeta.pl

Lider Platformy Obywatelskiej stwierdził, że próba zrobienia radykalnej rewolucji społecznej w reakcji na radykałów, którzy rządzą dzisiaj w Polsce, powoduje, że ryzyko przegranych wyborów znowu się pojawia. - Trzeba znaleźć takie sposoby, żeby każdy człowiek w Polsce cieszył się szacunkiem i respektem władzy i drugiego człowieka - zauważył szef Platformy.

Donald Tusk: Wiem, czym jest tolerancja w polityce, ale nie jestem tęczowym rewolucjonistą

Donald Tusk stwierdził, że zna osoby, które reprezentują środowisko LGBT. Mówił o tym, że pamięta ich rozczarowanie jego polityką i umiarkowanym centrum. - Po tych siedmiu latach chyba wyraźnie widać, że lepsza jest sytuacja, w której za nasz kraj, za losy waszych społeczności odpowiadają ludzie tolerancyjni, umiarkowani, chociaż nie we wszystkim zgadzający się we wszystkich postulatach - ocenił.

Zobacz wideo Koniec ustaw anty-LGBT? Fogiel: Nie słyszałem, żeby gdzieś były przyjęte

- Mnie nikt nie musi uczyć tego, co znaczy tolerancja w polityce, ale nie jestem tęczowym rewolucjonistą. Jestem człowiekiem o poglądach umiarkowanych w tej kwestii - dodał.

Przewodniczący Platformy Obywatelskiej wskazał również, że chciałby, aby w Polsce odbyła się dyskusja na temat prawa do małżeństw osób tej samej płci, praw kobiet i kwestii aborcji. - We mnie będziecie mieli rzecznika bardzo otwartej dyskusji i szacunku dla was - zapowiedział. Możliwość wprowadzenia konkretnych rozwiązań Tusk uzależnił od kształtu przyszłego parlamentu.

Tusk o kredytach: Z powodu inflacji pole manewru jest ograniczone

Donald Tusk został zapytany również o pomysł Platformy Obywatelskiej na rozwiązanie problemu wysokich cen mieszkań i rosnących rat kredytów. Szef PO oświadczył, że sprawa kredytów hipotecznych to jedno z najważniejszych wyzwań przyszłej władzy, jednak - jak zauważył - z powodu wysokiej inflacji pole manewru jest dosyć ograniczone.

Więcej o: