Matura 2022 z języka angielskiego. Są informacje o przecieku z zadania otwartego

W piątek rozpoczął się trzeci dzień matur. Do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym podeszła większość z uczniów. Chwilę przed zakończeniem pisania matur pojawiły się pierwsze informacje, że był przeciek dotyczący tematu wypowiedzi pisemnej.

W piątek maja o godzinie 9 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka angielskiego na poziomie podstawowym. Sam test trwał 120 minut. Chwilę przed zakończeniem matury w mediach społecznościowych pojawiły się pierwsze doniesienia od zdających, że treść jednego z zadań była znana już wcześniej.

Zobacz wideo Putin wraca do idei wielkiego mocarstwa? Prof. Legucka: Próbuje odbudować Związek Sowiecki

Matura 2022. W zadaniu otwartym uczniowie mieli napisać post na bloga? 

Z informacji maturzystów wynika, że nad ranem w mediach społecznościowych pojawił się przeciek dotyczący tematu zadania otwartego, którym jest wypowiedź pisemna. Po godzinie 8 jedna z użytkowniczek Twittera napisała: "Nieoficjalne przecieki" i udostępniła zdjęcie z tematem jednego z zadań. Dotyczyło ono napisania posta na bloga. 

Kilka godzin później użytkownicy zaczęli pisać, że temat zadania miał faktycznie pojawić się na maturze z języka angielskiego. Jeśli informacje te się powtórzą, sprawę będzie musiała zbadać Centralna Komisja Egzaminacyjna.  

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Matura (Zdjęcie ilustracyjne)Matura 2022. Co będzie na egzaminie z języka angielskiego? Sprawdź wymagania

Poza tym maturzyści piszą w mediach społecznościowych, że egzamin był wyjątkowo prosty. Niektórzy uczniowie kończyli zadania zaledwie pół godziny od momentu rozpoczęcia matury, na której napisanie mieli znacznie więcej, bo 120 minut. 

Matura 2022 była przeprowadzona na podstawie wymagań egzaminacyjnych, które zostały ogłoszono w grudniu 2020 roku z powodu epidemii koronawirusa. Z uwagi na lekcje zdalne Ministerstwo Edukacji i Nauki zdecydowało się zmniejszyć wymagania w podstawie programowej i to o 20-30 proc., w zależności od przedmiotu. Matura w 2023 roku ma być już trudniejsza.

matura 2022Matura 2022. Ukraińscy uczniowie zmierzyli się z egzaminem

Więcej o: