Pan Grzegorz sprzedał auto Ukraińcom. Potem dostał zdjęcie. "Samochód uratował już wiele istnień"

Lokalny portal z Bełchatowa opisał historię mieszkańca miasta, który sprzedał swoje 28-letnie auto dwóm Ukraińcom. Jak się okazało, samochód służy obecnie za wschodnią granicą, najprawdopodobniej jest wykorzystywany do pomocy humanitarnej.

Pan Grzegorz z Bełchatowa wystawił swojego 28-letniego Volkswagena passata na portalu aukcyjnym. Autem było zainteresowanych dwóch obywateli z Ukrainy, którzy ostatecznie zdecydowali się na zakup samochodu.

"Od Ukraińców pan Grzegorz dowiedział się, że auto będzie wykorzystywane do pomocy humanitarnej, prawdopodobnie przewozu leków" - podaje lokalny portal Dzień Dobry Bełchatów, który opisał sprawę.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Ukraińcy przesłali później mężczyźnie zdjęcie zabrudzonego samochodu, na którego masce leżała broń przeciwpancerna. Obok auta stało dwóch mężczyzn. "Bardzo dziękuję. Pana samochód uratował już wiele istnień" - brzmiał opis pod zdjęciem.

- Liczyłem, że samochód będzie przydatny, ale nie spodziewałem się, że aż tak. Bardzo się z tego cieszę, że może komuś pomóc. Zakręciła mi się łezka w oku, gdy przeczytałem opis - mówi pan Grzegorz w rozmowie z Dzień Dobry Bełchatów.

Zobacz wideo Putin wraca do idei wielkiego mocarstwa? Prof. Legucka: Próbuje odbudować Związek Sowiecki

Wojna w Ukrainie

Trwa 72 doba wojny na Ukrainie. Jak czytamy w piątkowym porannym raporcie ukraińskiego Sztabu Generalnego, Rosjanie prowadzą działania zbrojne w celu zajęcia całości obwodów donieckiego i ługańskiego, a także utrzymania korytarza lądowego między Donbasem i okupowanym Krymem. Dokonują ataków i ostrzałów w kierunku pozycji ukraińskiej armii.

Ukraiński sztab potwierdził informację o szturmach i intensywnych bombardowaniach dokonywanych przez Rosjan w zakładach Azowstal. Tam żołnierze z pułku Azow i 36. Samodzielnej Brygady Piechoty Morskiej walczą z przeważającymi siłami wroga. Ogółem w obwodach donieckim i ługańskim ostatniej doby ukraińska armia odparła 11 szturmów Rosjan. Zniszczyła 8 czołgów i 11 transporterów opancerzonych. Ostatniej doby Ukraińcom udało się też zestrzelić rosyjski samolot Su 30.

Rosjanie, jak informuje ukraińska armia - prowadzą aktywne bojowe działania w kierunku miejscowości Popasna, dokonywali też szturmów w kierunku Łymanu i Siwierska. Według ukraińskiego sztabu Rosjanie, tak jak codziennie - ostrzeliwali z artylerii Charków, ale w samym obwodzie charkowskim nie prowadzili aktywnych działań bojowych. Tam zaciekłe walki wcześniej miały miejsce w okolicach strategicznie ważnego miasta Izium, Do działań zbrojnych dochodzi też wzdłuż północnych granic zajętego przez Rosjan obwodu chersońskiego na południu kraju.

Na piątek ukraińskie władze zapowiedziały możliwość utworzenia korytarza humanitarnego z miasta Mariupola. W czwartek sekretarz generalny ONZ zapowiedział, że prowadzone są przygotowania do kolejnej ewakuacji cywilów z fabryki Azowstal. Kilka dni temu z udziałem ONZ i Czerwonego Krzyża udało się wywieźć z fabryki ponad 100 osób - głównie kobiet, dzieci i seniorów. Wciąż przebywa tam około 200 cywilów.

***

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina >>>

Więcej o: