Pogoda na dziś - piątek 6 maja. Nawet 20 stopni Celsjusza. W kilku województwach zagrzmi

Pogoda na dziś - piątek 6 maja. Synoptycy prognozują opady deszczu i burze we wschodniej części kraju. Dowiedz się gdzie przewidywane są intensywne opady deszczu.

Od kilku dni w Polsce pogoda staje się coraz bardziej wiosenna, a nawet letnia. W piątek 6 maja termometry wskażą nawet 20 stopni w cieniu. Sprawdź, gdzie będzie najcieplej. 

Zobacz wideo Burza uszkodziła przejazd kolejowy, policjanci zauważyli nadjeżdżający pociąg

Pogoda na dziś - piątek 6 maja. Na zachodzie Polski będzie najcieplej 

W piątek najwyższe temperatury są prognozowane dla województwa lubuskiego i wielkopolskiego, tam termometry wskażą nawet 20 stopni w cieniu. O stopień chłodniej będzie w Bydgoszczy, Wrocławiu, Katowicach i Krakowie. 18 stopni wyniesie temperatura w województwie zachodniopomorskim, podlaskim, świętokrzyskim oraz podkarpackim. W Olsztynie i Łodzi będzie po 17 stopni, a w Lublinie 16. Najzimniej w piątek będzie w Trójmieście, tam termometry wskażą zaledwie 14 stopni.   

Pogoda na dziś - piątek 6 majaPogoda na dziś - piątek 6 maja Fot. Gazeta.pl

Pogoda na dziś - piątek 6 maja. Na wschodzie prognozowane są burze

W piątek synoptycy przewidują duże i umiarkowane zachmurzenie. Przejaśnienia prognozowane są w centralnej Polsce oraz w województwie wielkopolskim i kujawsko-pomorskim. Deszcz będzie padał w wojewodzie warmińsko-mazurskim oraz podlaskim już od rana, może tam miejscami spaść ponad 15 mm wody. W ciągu dnia padać będzie również w województwie lubelskim, mazowieckim oraz zachodniopomorskim. Po południu opadom będą towarzyszyć burze. Zagrzmi na wschodzie oraz południowym wschodzie Polski. Wiatr będzie wiał słaby i umiarkowany, w porywach osiągnie prędkość do 50 km/h nad morzem oraz w Wielkopolsce.

Przeczytaj więcej informacji z kraju na stronie głównej Gazeta.pl 

Synoptycy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej prognozują, że w województwie lubelskim, podkarpackim i na południu i południowym wschodzie Małopolski może zostać wydane ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami i gradem

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: