Matura 2022. Co można, a czego nie można zabrać ze sobą na egzamin z matematyki? [LISTA]

Matura z matematyki na poziomie podstawowym odbędzie się w czwartek 5 maja. Jakie przedmioty możemy zabrać ze sobą na egzamin? Które są zabronione? Odpowiadamy.

Tegoroczne matury rozpoczęły się w środę 4 maja i potrwają do poniedziałku 23 maja. Uczniowie zmierzyli się już z pisemnym egzaminem z języka polskiego na poziomie podstawowym, natomiast w czwartek czeka ich matematyka, także na poziomie podstawowym. Co należy zabrać ze sobą? 

Zobacz wideo Jak możemy ochronić swoje pieniądze przed 12 proc. inflacją? Ekspert wyjaśnia

Matura 2022. Co można zabrać ze sobą na egzamin z matematyki? [LISTA]

Egzamin maturalny to bardzo ważny moment dla każdego ucznia i niejednokrotnie wiąże się on ze stresem. W takim stanie łatwo o czymś zapomnieć, dlatego sporządziliśmy listę przedmiotów, które trzeba mieć ze sobą na maturze z matematyki. 

  1. Dowód osobisty - maturzyści koniecznie muszą zabrać ze sobą na egzamin dokument potwierdzający tożsamość (może to być dowód osobisty lub paszport). Bez tego mogą nie zostać wpuszczeni do sali i tym samym nie przystąpią do matury. 
  2. Długopis - koniecznie z czarnym tuszem. Najlepiej, jeśli na wszelki wypadek weźmiemy ze sobą kilka, by mieć pewność, że jedyny dostępny nagle się nie wypisze. 
  3. Linijka, prosty kalkulator i cyrkiel - to podstawowe przybory, które przydadzą nam się podczas obliczeń. 
  4. Ołówek i gumka do ścierania - możemy zrobić nimi obliczenia na brudno. Pamiętajmy jednak, że oceniane są tylko zapiski wykonane długopisem.
  5. Butelka z wodą - nie każda szkoła zapewnia napoje, dlatego warto wziąć ze sobą małą butelkę. Jeśli postawimy ją obok ławki, nie będziemy ryzykować zalaniem arkusza. Ponadto butelka powinna być bez etykiety, by uczeń nie mógł ukryć za nią ściągi. 
  6. Chusteczki higieniczne - mogą one zostać wniesione bez opakowania. 

Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Matura 2022. Których przedmiotów nie możemy zabrać na egzamin? 

O tym, jakie przedmioty możemy wziąć na egzamin maturalny, decyduje Centralna Komisja Egzaminacyjna. Oprócz tego jasno określone są również zasady dotyczące tego, czego na salę zabrać nie możemy. To przede wszystkim telefony komórkowe czy inne urządzenia elektroniczne. Przestrzeganie tych zasad jest bardzo ważne. Wniesienie na salę telefonu komórkowego może bowiem skończyć się unieważnieniem egzaminu. 

Ponadto nie ma przyzwolenia na zabieranie ze sobą przedmiotów "na szczęście", jak np. maskotka czy figurka. Na salę wchodzimy też bez plecaków, torebek, piórników, zeszytów, notatników czy książek. Na egzaminie skorzystać możemy tylko z tych książek, które są na sali - poda nam je na naszą prośbę jeden z członków komisji egzaminacyjnej. Przypomnijmy, zabierać ze sobą nie trzeba również tablic matematycznych - ich udostępnieniem uczniom zajmuje się szkoła

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: