Pogoda długoterminowa. Najbliższe dni będą burzowe, ale już niedługo spodziewane są upały

Według aktualnych prognoz, w ciągu najbliższych dni kilkunastostopniowa temperatura oraz słoneczna aura będą się utrzymywać, choć spokój może zostać zakłócony burzami, ulewnymi deszczami, a nawet gradem. Ale już w kolejnym tygodniu możemy się spodziewać w Polsce prawdziwych upałów.

Majówka dobiegła końca.  Polacy mogli cieszyć się kilkunastostopniowymi temperaturami, a także dość słoneczną aurą. Czy taki stan się utrzyma? Zdaniem synoptyków, mimo że pogoda nadal będzie dość wiosenna, w najbliższych dniach musimy się liczyć z pojawieniem się także niepożądanych zjawisk pogodowych. 

Zobacz wideo Ze słońcem nie ma żartów. Jak radzić sobie z upałami?

Długoterminowa prognoza pogody. Na termometrach nawet ponad 20 stopni Celsjusza

Według synoptyków wartości na termometrach w ciągu kilku najbliższych dni mogą jeszcze delikatnie wzrosnąć, w niektórych regionach nieznacznie przekraczając 20 stopni Celsjusza. "Od czwartku do soboty wbijać się mają nad kraj układy niżowe znad Bałkanów, z aktywnymi frontami atmosferycznymi niosącymi więcej deszczu i burz, poprawiając nieco sytuację hydrologiczną" - podaje TVN Meteo. Zdaniem ekspertów od południa przyjdzie do nas ciepłe powietrze, które podwyższy temperaturę, zwłaszcza na południu i zachodzie kraju. 

Więcej aktualnych informacji pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Dziecko na wakacjach (zdjęcie ilustracyjne)Bon turystyczny 2022. Do kiedy można go wykorzystać?

Pogoda. Najbliższe dni będą burzowe. Może pojawić się także grad i ulewny deszcz

Portal dobrapogoda24.pl wskazuje nawet, że nadchodzące burze mogą być nie tylko silne, ale lokalnie towarzyszyć może im także grad i ulewny deszcz. Największe ryzyko wystąpienia wyładowań obejmie południową, centralną i wschodnią Polskę. "Pogoda w wielu regionach przejściowo załamie się szczególnie 5-6 maja, ale nie przez cały dzień" - czytamy.

Centrum Modelowania Meteorologicznego IMGW-PIB przedstawiło natomiast prognozę obejmującą maksymalną i minimalną temperaturę powietrza do 16 maja włącznie. Wynika z niej, że jeszcze w tym miesiącu możemy się przygotować na prawdziwe upały.

Zimni Ogrodnicy i Zimna Zośka. Co to takiego? Których dni maja dotyczy ten przesąd?"Zimna Zośka" i "zimni ogrodnicy". Kiedy możemy się ich spodziewać?

Więcej o: