Matura 2022 - język polski podstawowy. Gdzie szukać klucza odpowiedzi? Kiedy oficjalne wyniki?

W środę 4 maja o godzinie 9:00 rozpoczęła się matura pisemna z języka polskiego na poziomie podstawowym. Po zakończonym egzaminie maturzyści będą mogli sprawdzić prawidłowe odpowiedzi zgodnie z kluczem przedstawionym przez CKE. Gdzie dokładnie pojawią się arkusze z odpowiedziami?

W środę 4 maja o godzinie 9:00 maturzyści przystąpili do egzaminu z języka polskiego na poziomie podstawowym. Test pisemny potrwa 170 minut. 

Matura 2022. Gdzie szukać arkuszy z odpowiedziami?

Po zakończeniu egzaminów pojawią się rozwiązania do zadań otwartych z matury z języka polskiego. Gdzie należy szukać klucza odpowiedzi? Te znajdą się na stronie internetowej Centralnej Komisji Egzaminacyjnej. Odpowiedzi powinny być udostępnione w zakładce "Zasady oceniania rozwiązań zadań". Sam arkusz powinien pojawić się w tej zakładce. Arkusz i odpowiedzi mają się pojawić już po południu - nieoficjalnie mówi się o godzinie 14.

Matura (zdjęcie ilustracyjne)Matura 2022. Co można zabrać na egzamin? [LISTA]

Wyniki matury 2022 - kiedy zostaną ogłoszone? Gdzie ich szukać?

Wyniki egzaminu maturalnego ogłoszone zostaną 5 lipca 2022 r. o godzinie 8:30. Osoby, które będą musiały poprawić egzamin w sierpniu na swoje wyniki poczekają do 9 września. Aby matura została uznana za zdaną, uczeń musi zdobyć minimum 30 proc. punktów z przedmiotów obowiązkowych - języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym.

Wyniki matur będą dostępne od 5 lipca także na stronie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych. Każdy z absolwentów otrzymał swój login i hasło jeszcze w szkole. Po wejściu na stronę odpowiedniej OKE należy wybrać zakładkę "uczeń" i wpisać swój login - PESEL oraz hasło.

  • OKE Gdańsk - dla województw pomorskiego i kujawsko-pomorskiego;
  • OKE Jaworzno - dla województwa śląskiego;
  • OKE Kraków - dla województw małopolskiego, podkarpackiego i lubelskiego;
  • OKE Łomża - dla województw podlaskiego i warmińsko-mazurskiego;
  • OKE Łódź - dla województw łódzkiego i świętokrzyskiego;
  • OKE Poznań - dla województw wielkopolskiego, lubuskiego i zachodniopomorskiego;
  • OKE Warszawa - dla województwa mazowieckiego;
  • OKE Wrocław - dla województw dolnośląskiego i opolskiego.

Matura 2022 z polskiego. Co będzie na egzaminie z polskiego?Matura 2022 - przesądy. Co przyniesie szczęście podczas matury?

Więcej o: