Wasiły. 13-latek na motorowerze potrącił 5-latkę. Uciekł z miejsca wypadku i ukrył pojazd w stodole

W niedzielę po południu na drodze w pobliżu miejscowości Wasiły (gm. Dzierzgowo) doszło do wypadku, w którym ranna została 5-letnia dziewczynka. Dziecko razem z rodzicami było na wycieczce rowerowej. Jadący z przeciwka 13-letni motorowerzysta potrącił dziewczynkę i wraz z kolegami uciekł z miejsca zdarzenia.

Potrącona dziewczyna upadła na pobocze. Doznała złamania nogi i urazu głowy. Dziecko jechało w kasku. Jako pierwszy na miejscu zdarzenia pomocy dziecku udzielał dzielnicowy z posterunku Policji w Wieczfni Kościelnej. 5-letnia dziewczynka została przetransportowana do szpitala w Ciechanowie. Na podstawie relacji rodziców dziecka oraz własnych ustaleń, policjanci z posterunku w Wieczfni Kościelnej szybko odnaleźli kierujących, którzy uciekli z miejsca wypadku. Okazali się nimi nieletni mieszkańcy pow. mławskiego (12,13 i 15 lat).  Motorowerem, który uderzył w rowerzystkę, kierował 13-latek. Nastolatek po zdarzeniu ukrył pojazd w stodole. Policjanci odnaleźli tam także quada, którym chwilę wcześniej kierował 12-latek.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów, kierujący motorowerem na łuku drogi zderzył się z 5-lenią rowerzystką, po czym upadł na jezdnię. Wstał i natychmiast odjechał z miejsca zdarzenia. Jego koledzy nie zatrzymali się. Troje nieletnich w obecności rodziców trafiło do mławskiej komendy Policji, gdzie przeprowadzono czynności procesowe. Mławska policja ustala szczegółowo przebieg i przyczyny wypadku drogowego oraz okoliczności dotyczące ucieczki z miejsca zdarzenia i nieudzielenia pomocy ofierze wypadku. Sprawa zostanie skierowana do Sądu Rejonowego w Mławie Wydział Rodzinny i Nieletnich.

Policja apeluje do rodziców o wzmożony nadzór nad dziećmi. Małoletni, jeżdżący motorowerami czy quadami, to poważne zagrożenie - nie tylko dla nich samych, ale także innych uczestników ruchu drogowego. Brak nadzoru, odpowiedzialności i rozsądku ze strony dorosłych może doprowadzić do tragedii. 

Więcej o: