Pogoda na dziś - środa 4 maja. Będzie ciepło, ale pochmurno, a miejscami deszczowo

Pogoda na dziś - środa 4 maja. W większości kraju będzie ciepło, a termometry wskażą maksymalnie 19 stopni. Synoptycy prognozują także burze, którym może towarzyszyć grad. Sprawdź, gdzie będzie dziś deszczowo i pochmurnie.

4 maja rozpoczynają się matury. Sprawdź, czy pogoda dopisze maturzystom, czy raczej będzie pochmurno i deszczowo

Zobacz wideo Szczepański: Wszystko, co dzieje się na Antarktydzie powinno nas żywo interesować

Pogoda na dziś - środa 4 maja. Najcieplej będzie na południu Polski

W środę w o godzinie 13 najcieplej będzie we Wrocławiu - tam termometry wskażą 19 stopni. Z kolei w Zielonej Górze, Katowicach i Krakowie temperatura wyniesie 18 stopni. Na Podkarpaciu oraz w Wielkopolsce będzie po 17 stopni, a w województwie mazowieckim, świętokrzyskim, łódzkim i kujawsko-pomorskim termometry wskażą 16 stopni. W Trójmieście temperatura wyniesie 14 stopni, o stopień chłodniej będzie w Olszynie. Najzimniejszym miejscem w kraju będzie Podlasie, tam termometry wskażą 12 stopni. 

Pogoda na dziś - środa 4 maja. Będzie ciepło, ale pochmurno, a miejscami deszczowoPogoda na dziś - środa 4 maja. Będzie ciepło, ale pochmurno, a miejscami deszczowo Fot. Gazeta.pl

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - środa 4 maja. Będzie pochmurno, a miejscami deszczowo

W środę zachmurzenie będzie umiarkowane i duże, jednak pojawią się regiony, gdzie przez większość dnia będzie bezchmurne niebo. Nad ranem najwięcej chmur będzie w województwie kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim i mazowieckim. Po południu pochmurno będzie w większości kraju - tylko nad Pomorzem, Podlasiem oraz Warmią i Mazurami niebo będzie prawie bezchmurne. 

Przelotne opady deszczu pojawią się dziś na południu Polski oraz w pasie od Lublina, który przejdzie przez Warszawę i Bydgoszcz, aż do Koszalina. Wiatr będzie w środę słaby i umiarkowany. Silniej zawieje w okolicach Trójmiasta - w porywach wiatr osiągnie prędkość do 50 km/h. Synoptycy z IMGW przewidują, że na południu kraju mogą pojawić się burze z gradem

Więcej o: