Pogoda na dziś - wtorek 3 maja. Na termometrach 19 stopni. Ale pojawią się deszcz i burze

Pogoda na 3 maja nie wszędzie zapowiada się optymistycznie. Choć w niektórych regionach kraju mieszkańcy będą mogli liczyć na wyższą temperaturę i słońce, to w niektórych województwach spadnie deszcz i pojawią się burze. Gdzie tego dnia będzie najcieplej? W których regionach należy spodziewać się wyładowań atmosferycznych? Odpowiadamy.

"W nadchodzącym tygodniu zachmurzenie będzie umiarkowane i okresami duże, wystąpią przelotne opady deszczu, w pierwszej połowie tygodnia, głównie na południu kraju, również burze" - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś. Najcieplej na południu Polski

Pogoda na wtorek 3 maja zapowiada się niezwykle różnorodnie. W zależności od regionu można tego dnia spodziewać się słońca, wysokiej temperatury, deszczu, a nawet burzy.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Najcieplej tego dnia będzie na południu kraju. 19 stopni na termometrach zapowiadają synoptycy w następujących województwach: podkarpackim, małopolskim, dolnośląskim i opolskim. 19 stopni na termometrach również na Lubelszczyźnie. O jeden stopień mniej, czyli 18 stopni w województwach: świętokrzyskim, śląskim, lubuskim oraz w wielkopolskim.

17 stopni synoptycy zapowiadają z kolei w województwie łódzkim, a 16 w mazowieckim i kujawsko-pomorskim.  15 stopni w zachodniopomorskim, warmińsko-mazurskim i na Podlasiu. Najchłodniej tego dnia, czyli 13 stopni, na północy - w województwie pomorskim.

Pogoda na dziśPogoda na dziś Fot. Gazeta.pl

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

We wtorek lokalnie występować będą przelotne opady deszczu, a na południu kraju burze. W czasie burz możliwe porywy wiatru do 60 km/h - podaje IMGW.

Pogoda we wtorek. Synoptycy IMGW zapowiadają burze z gradem i przymrozki

Jak podają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej, we wtorek mogą pojawić się alerty dotyczące burz z gradem w południowych powiatach województw: śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego.

Mogą również pojawić się przymrozki. Ostrzeżenia przed przymrozkami nad ranem mogą zostać wydane w następujących województwach: pomorskim, kujawsko-pomorskim, podlaskim, warmińsko-mazurskim, mazowieckim (w powiatach północnych).

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: