Andrzej Duda przedstawia: "Oto tulipan Agata". Chrzest tulipanów i kwiat "wyjątkowy jak pierwsza dama"

Podczas XII Międzynarodowych Targów Tulipanów w Chrzypsku Wielkim w Wielkopolsce ochrzczono nową odmianę tulipana. Będzie nosić imię Agaty Kornhauser-Dudy. Inicjator wydarzenia podkreślił, że kwiat jest piękny, dostojny i "wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest urzędująca Pierwsza Dama".
Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Agata Kornhauser-Duda, która przyjechała na uroczystość z prezydentem Andrzejem Dudą, powiedziała, że tulipany są dla niej kwiatami wyjątkowymi, ponieważ wiążą się z jej osobistymi przeżyciami. Jak podkreśliła, tulipany otrzymała od swojego przyszłego męża, 28 lat temu, podczas oświadczyn. Pierwsza Dama dodała, że do ich rodzinnej tradycji należy to, że mąż w urodziny i rocznicę ślubu wręcza jej te kwiaty.

"Oto tulipan "Agata Kornhauser-Duda". Od dziś! Bardzo dziękujemy Szanownym Państwu Grażynie i Bogdanowi Królik z Chrzypska Wielkiego w Wielkopolsce" - napisał na Twitterze prezydent.

Kancelaria Prezydenta przekazała, że Agata Kornhauser-Duda otrzymała to wyróżnienie "za zaangażowanie w sprawę Polski i Polaków, wspieranie potrzebujących, wsłuchiwanie się w ludzkie potrzeby, działania na rzecz młodych oraz zaangażowanie w sytuację uchodźców z Ukrainy". Producent roślin cebulowych Bogdan Królik, który 14 lat temu zainicjował targi tulipanów, zaznaczył, że kwiat, któremu nadano imię Agaty Kornhauser-Dudy jest piękny i dostojny i "wyjątkowy, tak jak wyjątkowa jest urzędująca Pierwsza Dama" - podaje portal polskatimes.pl.

Wcześniej para prezydencka rozmawiała z pracownikami sortowni cebulek.

Więcej wiadomości na stronie głównej Gazeta.pl

Mateusz MorawieckiMorawiecki śle do włoskiej prawicy słowa o "wietrze zmian"

Para Prezydencka na XII Międzynarodowych Targach Tulipanów

XII Międzynarodowe Targi Tulipanów powróciły do Chrzypska Wielkiego po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią koronawirusa. Odbywają się w majówkę, gdy na tamtejszych polach kwitnie ponad 400 odmian tulipanów o różnych wysokościach, kolorach i kształtach kwiatowych kielichów.

1 maja - w pierwszym dniu targów - prezentowana jest tradycyjnie nowa odmiana tulipana i odbywa się tzw. chrzest. Kwiaty otrzymują jako nazwę imię i nazwisko postaci z życia publicznego - polityków, sportowców, osób zasłużonych. Są wśród nich między innymi Jan Paweł II, Irena Sendlerowa, Irena Szewińska, Lech Kaczyński i Maria Kaczyńska, a także Lech Wałęsa.

Przewodniczący PO Donald TuskTusk zapowiada wotum nieufności wobec Ziobry. "Pozbyć się szkodnika"

Więcej o: