MOPR rozpoczął już interwencje nad wodą. W Mikołajkach z jeziora wydobyto samochód

Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego rozpoczęli sezon w Mikołajkach. Z dna jeziora Tałty wydobyli samochód, który przez nieuwagę kierowcy stoczył się do wody. W majówkę nastąpiło oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego.

Przez nieuwagę kierowcy samochód osobowy stoczył się do jeziora po pochylni slipu, niedaleko hotelu w Mikołajkach - podaje Mazurskie Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. 

- Pan miał przyczepkę ze skuterem wodnym, który chciał zwodować. Niestety zwodował go razem z samochodem. Całe szczęście, kierowcy udało się w porę opuścić pojazd - powiedział w rozmowie z PAP ratownik dyżurny MOPR Dariusz Luma.

Więcej najnowszych informacji przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl.

"Na miejsce zdarzenia została zadysponowana nasza jednostka R-5 z ratownikami i płetwonurkiem. Samochód został zabezpieczony linami i przy pomocy OSP Mikołajki wyciągnięty z wody" - czytamy we wpisie ratowników.

Szlak Wielkich Jezior Mazurskich otwarty dla turystów

Od poniedziałku otwarty jest szlak Wielkich Jezior Mazurskich. Oznacza to oficjalne otwarcie sezonu żeglarskiego, któremu podczas majówki towarzyszy szereg imprez towarzyszących.

Tajemnicza choroba dotarła do Polski. 'Większość dzieci nie była szczepiona przeciw Covid-19'Tajemnicza choroba dotarła do Polski. "Większość dzieci nie była szczepiona"

W wiosce żeglarskiej w Mikołajkach inauguracja sezonu odbyła się w sobotę, a w Giżycku otwarcie sezonu nastąpi w niedzielę, na moście obrotowym nad Kanałem Łuczańskim.

Ratownicy apelują o ostrożność nad wodą. 

Więcej o: