Łódź. Nowa atrakcja mapie Polski. Orientarium już otwarte. "Największy w Europie kompleks" [ZDJĘCIA]

Łódzkie Orientarium to największy w Europie kompleks prezentujący faunę i florę Azji południowo-wschodniej. Zobaczymy tam największego słonia indyjskiego w Europie, rodzinę makaków, gibony, zagrożone wyginięciem krokodyle gawialowe i niedźwiedzie malajskie. Atrakcja cieszy się tak dużym zainteresowaniem, że jeszcze przed otwarciem sprzedano online 3,5 tys. biletów.

W piątek, 29 kwietnia łódzkie ZOO otworzyło najnowocześniejszy w Europie kompleks hodowlany poświęcony Azji południowo - wschodniej. Budowa atrakcji za około 260 mln zł zaczęła się w 2018 r. Rzeczniczka łódzkiego zoo Paulina Klimas-Stasiak przekazała, że jeszcze przed otwarciem sprzedanych zostało 3,5 tys. biletów.

Łódź. Na progu majówki otwarto Orientarium

W ZOO zobaczymy m.in. najcięższego słonia indyjskiego, ze wszystkich mieszkających w europejskich ogrodach zoologicznych - to Aleksander, który waży sześć ton. W basenie z wodospadem pływa z kolei najdłuższy (5,15 m) krokodyl gawialowy Europy - Kraken. W ogrodzie zoologicznym spotkać można trzy orangutany, gibony, całą rodzinę makaków i wiele innych zwierząt.

Zwierzęta można podziwiać w nowoczesnych pawilonach, na wybiegach i wolierach, które zajmują powierzchnię 10 pełnowymiarowych boisk piłkarskich. Ok. 20 tysięcy metrów kwadratowych zajmują obiekty rekreacyjne i gastronomiczne. Z kolei największy zbiornik wodny ma objętość 2,5 tys. m3, a jego głębokość to 6 m. Zwierzęta można obserwować z trzech perspektyw: podwodnej, lądowej oraz z góry.

Dzięki Orientarium w ogrodzie pojawią się nowe gatunki zwierząt, takie jak: orangutany sumatrzańskie, anoa, krokodyle gawialowe, rekiny i płaszczki. Ogród będzie też kontynuował hodowlę posiadanych już gatunków: słoni indyjskich, makaków, gibbonów, langurów i niedźwiedzi malajskich.

Orientarium w Łodzi. Ile zapłacimy za wstęp?

Bilety do Orientarium kosztują: 40 zł (z Kartą Łodzianina), 50 zł (grupowy dla dorosłych dla min. 15 osób), 70 zł (normalny), 220 zł (rodzinny). Bilet szkolny, grupowy kosztuje - 35 zł. 

Władze Łodzi spodziewają się, że Orientarium będzie odwiedzać rocznie 1,5 mln zwiedzających. W jednym momencie obiekt może przyjąć ok. 2 tys. gości.

Więcej o: