Przez cały miesiąc w województwach zachodniopomorskim, lubuskim, wielkopolskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim, mazowieckim, lubelskim i warmińsko-mazurskim, będą poruszać się pojazdy wojskowe. Mogą one pojawić się na autostradach, drogach ekspresowych oraz krajowych. Uczestnicy ćwiczeń będą trenować przyjęcia i przerzut sojuszniczych sił, koordynację działań transgranicznych oraz współpracę z państwami gospodarzami.
Więcej podobnych informacji znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.
Aby przejazd pojazdów wojskowych nie był uciążliwy dla pozostałych uczestników ruchu drogowego, przejazdy najczęściej będą prowadzone nocą. Należy jednak liczyć się z tym, że niektóre z nich mogą odbywać się również w trakcie dnia - także w godzinach szczytu. Wtedy będą one eskortowane oraz zabezpieczone przez Żandarmerię Wojskową i pododdziały regulacji ruchu Wojska Polskiego we współpracy z Policją - poinformowała w czwartek 28 kwietnia oficerka prasowa Wydziału Działań Komunikacyjnych Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych ppłk Magdalena Busz.
Przegrupowania zostały skoordynowane z właściwymi władzami, w tym lokalnymi.
Zwrócono się także do społeczeństwa, aby nie publikować w internecie informacji oraz zdjęć, które wskazują na lokalizację wojsk, ich ruchy, terminy przejazdów kolumn wojskowych w określonych miejscach. Dotyczy to również danych dotyczących wylotów i lądowań wojskowych statków powietrznych. Publikacja zdjęć oraz innych materiałów związanych z działaniem wojskowych obiektów czy urządzeń może mieć negatywne konsekwencje dla polskiego systemu obronności i bezpieczeństwa - przekazano.