Pogoda na majówkę 2022. IMGW zapowiada: Będzie chłodnawo, ale stabilnie

Pogoda podczas tegorocznej majówki będzie chłodna, ale stabilna - podaje IMGW. Wartości na termometrach wskazywać będą zazwyczaj kilkanaście stopni, co nie jest wynikiem złym, choć w przeszłości zdarzały się także upalne majówki. Kiedy natomiast długi weekend dobiegnie końca, wartości ponownie spadną.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej przedstawił prognozę pogody na długi weekend od 30 kwietnia do 3 maja. "Będziemy pozostawać w zasięgu słabego wyżu, który zapewni nam chłodną, ale stabilną pogodę. Okresy ze słońcem będą się przeplatały z dużą ilością chmur i słabymi, przelotnymi opadami deszczu, które są możliwe na obszarze całego kraju" - informują synoptycy.

Zobacz wideo Sprytna wyprawa na plażę, czyli zrób sobie torbę, grilla i wkłady do lodówki, a potem ukryj cenne rzeczy!

Majówka 2022. Prognoza pogody na dni od 30 kwietnia do 3 maja

Jak podaje instytut, na północy kraju, a także w rejonach podgórskich, mogą zdarzyć się przymrozki. Według synoptyków w sobotę 30 kwietnia wartości w Polsce wahać się będą od 10 stopni Celsjusza na terenach nadmorskich, przez około 16 stopni w centralnej Polsce, do 18 stopni w rejonie województwa dolnośląskiego.

W niedzielę 1 maja również najchłodniej będzie na terenach nadmorskich, gdzie wartości znów zaczynać będą się od około 10 stopni. Na przeważającym obszarze kraju panować będzie kilkunastostopniowa temperatura. Najcieplej będzie natomiast w Opolu, gdzie wartości w ciągu dnia mogą osiągnąć nawet 20 stopni. 

W poniedziałek 2 maja do Polski zacznie napływać powietrze polarne morskie. Najzimniej znów będzie nad morzem - tym razem jedynie około 11 stopni Celsjusza. Najcieplej natomiast w Katowicach, gdzie możliwe będzie 19 stopni.

We wtorek 3 maja nad morzem temperatura wyniesie około 9 stopni. Ten dzień zapowiada się najchłodniej podczas całej majówki. Wartości w większości kraju nie będą przekraczać 16 stopni. Jedynie na południu Polski, w Katowicach i Krakowie przewidywanych jest 17 stopni.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tatry. Niedźwiedzia rodzina poczuła wiosnęTatry. Są duże szanse, że mały niedźwiedź jest już z matką

Prognoza pogody na maj. W Polsce znów się ochłodzi

Portal dobrapogoda24.pl podaje, że "po dość udanej majówce z umiarkowanymi temperaturami", nastąpi odczuwalny spadek temperatury, który najmocniej odczuwalny będzie zwłaszcza na północy kraju. Mimo wszystko eksperci przewidują, że "maj nie będzie aż tak chłodny, jak kwiecień".

Szop pracz na latarniSzop wszedł na latarnię i zasnął. Pomogli strażacy. Ale to nie koniec

Więcej o: