Kraków. Marta Dudrak i jej 8-letnia córka Julia zaginęły dwa tygodnie temu. Policja prosi o pomoc

Krakowska policja opublikowała zdjęcia dwóch zaginionych: 42-letniej Marty Dudrak i jej ośmioletniej córki Julii. Kobieta wraz z dziewczynką wyszła z domu 14 kwietnia i do tej pory nie ma z nimi kontaktu.

W piątek krakowska policja poinformowała o zaginięciu 42-letniej Marty Dudrak i jej ośmioletniej córki Julii Dudrak. W mediach udostępniono zdjęcia oraz rysopisy zaginionych. 

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Kraków. Od dwóch tygodni nie ma kontaktu z zaginioną 42-latką i jej córką

Jak czytamy w komunikacie, 14 kwietnia 2022 roku 42-latka wraz z Julią opuściła miejsce zamieszkania i od tego momentu nie kontaktowała się z rodziną. Zaginione matka z córką ostatni raz widziane były przy ulicy Kurczaba w Krakowie

42-lernia Marta Dudrak ma około 171-175 centymetrów wzrostu. Jest szczupła, ma blond włosy i jasne oczy. Ośmioletnia Julia ma około 125 cm wzrostu i jest szczupła (waży około 30 kilogramów). Dziewczynka ma długie włosy w kolorze ciemny blond. W miejscu zgięcia prawego stawu łokciowego u dziecka widoczne jest znamię.

"Osoby posiadające jakiekolwiek informacje o zaginionych proszone są o kontakt z Komisariatem Policji VI w Krakowie pod numerem telefonu 47-83-52-917 lub 47-83-52-040 albo pod numer alarmowy 112" - informuje policja.  

Przeczytaj więcej informacji z Polski na stronie głównej Gazeta.pl.

Śmigłowiec LPR (zdjęcie ilustracyjne)Kudowa-Zdrój. 9-latka zginęła w wypadku. Kierowca odjechał

Zaginieni - jak reagować po zaginięciu bliskiej osoby?

Jak informuje portal zaginieni.pl, nie trzeba czekać 24 lub 48 godzin by zgłosić zaginięcie bliskiej osoby. Policja ma bowiem obowiązek przyjąć zgłoszenie niezależnie od tego, ile czasu upłynęło od stwierdzenia nieobecności danej osoby. W tym celu należy osobiście udać się na najbliższy komisariat policji.

Wcześniej warto zapisać sobie jak najwięcej informacji, które mogą pomóc w poszukiwaniach oraz koniecznie przekazać najbardziej aktualne zdjęcie zaginionej osoby. Warto też wcześniej skontaktować się z osobami znajomymi lub przekazać funkcjonariuszom do nich kontakt. Po złożeniu zawiadomienia należy upewnić się, czy dane zaginionej osoby jeszcze tego samego dnia zostaną wprowadzone do policyjnego systemu komputerowego. Policja powinna też wydać zaświadczenie, w którym potwierdza przyjęcie zgłoszenia.

policja, zdjęcie ilustracyjneChciał przejść przez ulicę, przeszkadzał mu tir. 19-latek przejechał na gapę 20 km

Więcej o: