Pogoda na dziś - poniedziałek 2 maja. Na termometrach do 20 stopni, zapowiada się słoneczny dzień

Do 20 stopni na termometrach oraz dość dużo słońca - tak zapowiada się majówkowy poniedziałek. Możemy liczyć, że pogoda choć trochę wynagrodzi nam chłodny kwiecień.

Majówkowy poniedziałek 2 maja będzie dość ciepły i słoneczny. Na termometrach zobaczymy kilkanaście stopni na plusie - w przeważającej części kraju temperatura osiągnie około 18 stopni.

Zobacz wideo Czysty ruszt, pięknie podane przekąski i szybko schłodzone napoje, czyli myki na sezon grillowy

Prognoza pogody na 2 maja. Na termometrach do 20 stopni

2 maja wartości na termometrach wahać będą się między 13 a 20 stopniami Celsjusza. Najchłodniej będzie w Trójmieście, najcieplej natomiast w Lublinie. W pozostałych częściach kraju temperatura wyniesie natomiast około 18 stopni.

Pogoda na poniedziałek 2 majaPogoda na poniedziałek 2 maja Fot. Gazeta.pl

I tak w Szczecinie możemy liczyć na maksymalnie 16 stopni na termometrach w ciągu dnia, w Bydgoszczy, Zielonej Górze, Olsztynie i Białymstoku - 17. W południowej Polsce wartości będą nieznacznie wyższe: w Poznaniu, Łodzi, Warszawie, Wrocławiu i Kielcach temperatura osiągnie nie więcej niż 18 stopni w cieniu, w Katowicach, Krakowie i Rzeszowie - 19. Najcieplej będzie natomiast w Lublinie, gdzie możemy spodziewać się nawet 20 stopni na plusie.

Poniedziałek w całym kraju będzie dość słoneczny - mogą pojawić się tylko przelotne zachmurzenia. Nic nie wskazuje natomiast, żeby miały pojawić się opady deszczu czy inne niepożądane zjawiska pogodowe.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Szop pracz na latarniSzop wszedł na latarnię i zasnął. Pomogli strażacy. Ale to nie koniec

Pogoda na maj 2022. Zapowiada się burzowy miesiąc

Tymczasem według ekspertów z serwisu fanipogody.pl, pogoda w maju nie będzie najlepsza. "Spodziewane przez dłuższy czas ujemne odchylenie temperatury, okresami nawet przymrozki i burze. Dni gorące i upały tylko w epizodach" - czytamy na stronie. Zdaniem synoptyków pierwsza dekada miesiąca "powinna wyjść poniżej średniej klimatycznej". Możliwe jednak, że sytuacja poprawi się w drugiej połowie maja.

Według eksperymentalnej pogody IMGW średnia miesięczna temperatura powietrza w maju powinna mieścić się natomiast w normie. Eksperci z portalu fanipogody.pl podają natomiast, że w maju może wystąpić duża aktywność burzowa - znacznie większa niż w kwietniu. 

Szkolenia żołnierzy, straży granicznej, antyterrorystów oraz ratowników GOPR na Morzu Bałtyckim.Stopnie alarmowe Bravo i Charlie-CRP przedłużone. Decyzja premiera

Więcej o: