Pogoda na dziś - sobota 30 kwietnia. Nawet 20 stopni na termometrach. Może popadać

Sobota 30 kwietnia zapowiada się dość pogodnie. W ciągu dnia na przeważającym obszarze kraju powinno być słonecznie, po południu jednak w centrum i na wschodzie może popadać. Temperatura powietrza podskoczy nawet do 20 stopni Celsjusza.

W sobotę w przeważającej części Polski będzie pogodnie. Na niebie pojawi się nieco chmur, ale nie zabraknie też przejaśnień. W nocy i nad ranem przymrozki, ale w ciągu dnia maksymalna temperatura wyniesie nawet 20 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Nietoperze są żywym barometrem zmian klimatycznych. W Polsce szybko ubywa gatunków zimnolubnych

Pogoda na dziś - sobota 30 kwietnia. Nawet 20 stopni Celsjusza 

W sobotę 1 maja maksymalna temperatura powietrza w całej Polsce będzie powyżej dziesięciu stopni Celsjusza. Najmniej kresek na termometrach zobaczą mieszkańcy Suwałk, gdzie będzie maksymalnie 13 stopni Celsjusza oraz Białegostoku - tam do 14 stopni.

Procesja Bożego Ciała w Olsztynie, 3 czerwca 2021 r. (zdjęcie ilustracyjne)Boże Ciało 2022. Kiedy wypada? Czy to dzień wolny od pracy?

W Lublinie, Olsztynie i Rzeszowie temperatura wyniesie 15 stopni Celsjusza, a w Kielcach 16 st. C. 17 stopni w Gdańsku, Katowicach, Koszalinie, Łodzi i Warszawie, natomiast 18 stopni w Bydgoszczy i Krakowie. 19 stopni w Opolu, Poznaniu, Szczecinie i Wrocławiu. Najcieplej w Gorzowie Wielkopolskim i Wrocławiu - tam prognozuje się nawet 20 stopni Celsjusza.

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - sobota 30 kwietnia. W centrum i na wschodzie popada deszcz 

W sobotę po południu w centrum i na wschodzie może przelotnie popadać deszcz - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Z dotychczasowych prognoz wynika, że 30 kwietnia będzie najpogodniejszym dniem w czasie tegorocznej majówki. W kolejnych dniach częściej popada deszcz, gdzieniegdzie możliwe są nawet burze. 

Rehabilitacja (zdjęcie ilustracyjne)Świadczenie rehabilitacyjne 2022. Komu przysługuje? Ile wynosi?

Warunki biometeorologiczne w sobotę 30 kwietnia zapowiadają się korzystnie w całej Polsce. Pogoda będzie sprzyjała spędzaniu czasu na świeżym powietrzu. Po południu jedynie na zachodzie warunki osłabną do obojętnych w czasie zachmurzenia i przelotnych opadów deszczu. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: