Tarnów. Tajemnicza śmierć "Loczka". Świadek koronny zmarł w celi. Prokuratura rozpoczęła śledztwo

Świadek koronny Krzysztof P., pseudonim Loczek, zmarł w czwartek w celi zakładu karnego w Tarnowie. Tarnowska Prokuratura Rejonowa rozpoczęła śledztwo w sprawie nieumyślnego spowodowaniu śmierci.

Na piątek zaplanowano sekcję zwłok i badania toksykologiczne. Odbędą się one w Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Nie żyje świadek koronny "Loczek". Zmarł w celu zakładu karnego

Jak podało RMF24, Krzysztof P., pseudonim Loczek,  został znaleziony martwy w celi zakładu karnego w Tarnowie, gdzie miał status "N", czyli "niebezpieczny przestępca". Był tam aresztowany do śledztwa prowadzonego przez Prokuraturę Regionalną w Krakowie. W listopadzie 2021 roku mężczyźnie postawiono zarzuty w głośnej sprawie potrójnego zabójstwa w Jurczycach w Małopolsce.

Zobacz wideo Świebodzin. Niebezpieczna randka na wiadukcie nad drogą ekspresową S3

Prokuratura Rejonowa w Tarnowie rozpoczęła śledztwo. Wstępnie prokurator nie stwierdził na ciele zmarłego mężczyzny żadnych śladów stosowania przemocy. Nic nie wskazuje również na to, że mężczyzna miałby popełnić samobójstwo - informuje RMF 24. Mężczyzna nie miał żadnych problemów zdrowotnych. Jedzenie do celi przynosił mu strażnik więzienny.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Według nieoficjalnych informacji, z nagrań monitoringu wynika, że nikt nie wchodził do jednoosobowej celi, w której przebywał świadek koronny. Teraz prokuratura i specjaliści z Centralnego Zarządu Służby Więziennej badają sprawę. Sprawdzą, czy śmierć mężczyzny ma związek z głośnym zabójstwem sprzed lat lub też z aktywnością "Loczka" jako świadka koronnego (zeznawał w sprawie gangu "Krakowiaka").

Krzysztof P., pseudonim "Loczek"? Usłyszał zarzut potrójnego zabójstwa

"Loczek" w 2021 roku usłyszał zarzut potrójnego morderstwo. Do zbrodni doszło w 2000 roku w Jurczycach. Ofiarami były 44-letnia kobieta, jej 37-letni partner oraz 30-letni mężczyzna. Zwłoki odnaleziono w łazience. Wszyscy troje zostali zastrzeleni, najprawdopodobniej bronią z tłumikiem.

Premier Mateusz Morawiecki wydał decyzję w sprawie przejęcia infrastruktury gazowejGminy odcięte od gazu. Jest decyzja premiera decyzja o przejęciu infrastruktury

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Dopiero po latach zdobyto dowody świadczące o tym, że w zabójstwie mógł uczestniczyć "Loczek". Mężczyźnie, mimo zarzutu, nie odebrano statusu świadka koronnego, gdyż aby tak się stało, musiałby zostać prawomocnie skazany.

Zeznania "Loczka" w przeszłości pozwoliły na rozbicie gangu Janusza T. ps. Krakowiak.

Więcej o: