Łódź. Prawnik od "trumny na kółkach" zawieszony. Obraził prokuratora. Przed nim jeszcze dwie sprawy

Łódzki mecenas, znany głównie z wypowiedzi o "trumnach na kółkach" po wypadku samochodowym pod Olsztynem, w którym uczestniczył, został zawieszony w prawie do wykonywania zawodu przez sąd dyscyplinarny rady adwokackiej w Łodzi. Występek, za który został ukarany, to obraza prokuratora. Prawnik może się odwołać od tego orzeczenia.

Łódzki mecenas, jak informuje Onet, doczekał się aż trzech postępowań przed sądem dyscyplinarnym samorządu swojego zawodu. Jedno z nich - to, które dotyczyło obrazy prokuratora oskarżającego klienta mecenasa - zakończyło się w czwartek orzeczeniem. Sąd dyscyplinarny rady adwokackiej w Łodzi uznał, że mecenas dopuścił się obrazy prokuratora w opublikowanym w mediach społecznościowych filmie.

Zobacz wideo Hennig-Kloska o KPO: Od roku słyszymy, że jesteśmy na końcówce negocjacji

Jak podaje portal, łódzki prawnik został za to ukarany zawieszeniem w pełnieniu obowiązków zawodowych na cztery miesiące, trzyletnim zakazem obejmowania patronatu nad aplikantami oraz nakazem przeprosin prokuratora. Od tego orzeczenia adwokat może się odwołać do Wyższego Sądu Dyscyplinarnego przy Naczelnej Radzie Adwokackiej w Warszawie.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Łódź. Przed mecenasem jeszcze dwa sprawy dyscyplinarne. Za "trumnę na kółkach" i utwór Maty

Łódzkiego mecenasa czekają jeszcze dwie rozprawy przed sądem dyscyplinarnym. Pierwsza dotyczy reakcji adwokata na wypadek pod Olsztynem w 2021 roku, upublicznionej w mediach społecznościowych. Do wypadku doszło na trasie Barczewo-Jeziorany, zginęły w nim dwie kobiety podróżujące audi, a łódzki adwokat uczestniczył w nim jako kierowca mercedesa. Po zdarzeniu adwokat opublikował w mediach społecznościowych film, w którym stwierdził: - Zapominamy, moi drodzy, o tym, że po naszych drogach poruszają się trumny na kółkach. I to była konfrontacja bezpiecznego samochodu z trumną na kółkach. I między innymi dlatego te kobiety zginęły.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

"Na moje polecenie Ministerstwo Sprawiedliwości złożyło wniosek do sądu dyscyplinarnego adwokatury o zawieszenie adwokata Pawła K., który w mediach społecznościowych w skandaliczny sposób komentował wypadek drogowy z jego udziałem, wskutek którego zmarły dwie kobiety" - poinformował z kolei w zeszłym tygodniu w mediach społecznościowych poseł Solidarnej Polski Sebastian Kaleta.

Wypadek pod OlsztynemŁódzki adwokat mówił o "trumnie na kółkach". Stanie przed sądem dyscyplinarnym

Łódź. Adwokatowi nie służą filmiki w mediach społecznościowych

Kolejna sprawa, za którą łódzki mecenas stanie przed sądem dyscyplinarnym, dotyczy - jak podaje Onet - nagrania, które adwokat opublikował w mediach społecznościowych. Śpiewał w nim słowa z utworu "Papuga" - z ostatniej płyty rapera Maty, z udziałem Quebonafide i Malika Montany - "robię, jak chcę", "je***ć potwierdzaczy".

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: