Pogoda na dziś - 28 kwietnia. Synoptycy prognozują umiarkowane zachmurzenie i opady deszczu

Pogoda w czwartek 28 kwietnia będzie zmienna. Choć na termometrach temperatura osiągać będzie nawet do 17 stopni, to w całym kraju zapowiadane jest przelotne zachmurzenie. Pojawić się mogą również opady deszczu.

Jaką prognozę pogody zapowiadają synoptycy na czwartek? Gdzie tego dnia pogoda będzie najlepsza? Odpowiadamy.

Pogoda na czwartek. Najcieplej w województwie wielkopolskim

W czwartek 28 kwietnia najcieplej będzie w województwie wielkopolskim. W tym regionie termometry wskażą nawet 17 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 16 stopni synoptycy prognozują w następujących województwach: lubuskim, dolnośląskim, świętokrzyskim oraz w województwie łódzkim.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

W czwartek synoptycy prognozują 15 stopni w województwie zachodniopomorskim oraz kujawsko-pomorskim, małopolskim i na Lubelszczyźnie. 14 stopni na Podkarpaciu, Mazowszu i w województwie śląskim. 12 stopni synoptycy prognozują w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim i pomorskim.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Prognoza pogody. Zachmurzenie małe i umiarkowane oraz opady deszczu

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że "do soboty Polska pozostawać będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia". Ich zdaniem w czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Okresami będzie jednak wzrastać do dużego i wówczas miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Tego dnia mogą one pojawić się na Podkarpaciu, a w Tatrach spodziewane są opady śniegu. 

"Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich, około 13 stopni Celsjusza w centrum, do 18 stopni Celsjusza na południowym zachodzie" - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiejący w czwartek wiatr będzie słaby i umiarkowany. Będzie wiać z kierunków zmieniających się. W górach porywy wiatru mogą sięgać nawet do 70 km/h.

Więcej o: