Pogoda na dziś - 28 kwietnia. Synoptycy prognozują umiarkowane zachmurzenie i opady deszczu

Pogoda w czwartek 28 kwietnia będzie zmienna. Choć na termometrach temperatura osiągać będzie nawet do 17 stopni, to w całym kraju zapowiadane jest przelotne zachmurzenie. Pojawić się mogą również opady deszczu.

Jaką prognozę pogody zapowiadają synoptycy na czwartek? Gdzie tego dnia pogoda będzie najlepsza? Odpowiadamy.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Pogoda na czwartek. Najcieplej w województwie wielkopolskim

W czwartek 28 kwietnia najcieplej będzie w województwie wielkopolskim. W tym regionie termometry wskażą nawet 17 stopni. O jeden stopień mniej, czyli 16 stopni synoptycy prognozują w następujących województwach: lubuskim, dolnośląskim, świętokrzyskim oraz w województwie łódzkim.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

W czwartek synoptycy prognozują 15 stopni w województwie zachodniopomorskim oraz kujawsko-pomorskim, małopolskim i na Lubelszczyźnie. 14 stopni na Podkarpaciu, Mazowszu i w województwie śląskim. 12 stopni synoptycy prognozują w województwie podlaskim oraz warmińsko-mazurskim i pomorskim.

PogodaPogoda Fot. Gazeta.pl

Prognoza pogody. Zachmurzenie małe i umiarkowane oraz opady deszczu

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej poinformowali, że "do soboty Polska pozostawać będzie w słabo gradientowym obszarze podwyższonego ciśnienia". Ich zdaniem w czwartek zachmurzenie będzie małe i umiarkowane.

Wiosna (zdjęcie ilustracyjne)Majówka 2022. Jaka będzie pogoda? Nawet do 20 stopni, możliwe burze

Okresami będzie jednak wzrastać do dużego i wówczas miejscami pojawią się przelotne opady deszczu. Tego dnia mogą one pojawić się na Podkarpaciu, a w Tatrach spodziewane są opady śniegu. 

"Temperatura maksymalna od 9 stopni Celsjusza na północnym wschodzie, na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich, około 13 stopni Celsjusza w centrum, do 18 stopni Celsjusza na południowym zachodzie" - czytamy na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Wiejący w czwartek wiatr będzie słaby i umiarkowany. Będzie wiać z kierunków zmieniających się. W górach porywy wiatru mogą sięgać nawet do 70 km/h.

Więcej o: