Tatry. Mały niedźwiadek znalazł mamę? Obok jego tropów pojawiły się ślady dużego niedźwiedzia

Mały niedźwiadek błąka się samotnie pod stacją na Myślenickich Turniach. Choć do tej pory po jego mamie nie było ani śladu, to we wtorek Tatrzański Park Narodowy poinformował, że tuż obok jego tropów zaobserwowano tropy dorosłego niedźwiedzia. Niewykluczone, że to niedźwiedzica, która jest matką małego zwierzęcia. TPN zamknął jednak trasy w rejonie Kasprowego Wierchu, by chronić malca.

Od kilku dni na szlaku w okolicy nartostrady z Kasprowego Wierchu błąka się mały niedźwiadek, który przyszedł na świat kilka tygodni temu. Choć w jego otoczeniu nie było do tej pory widać matki, to jest cień szansy, że ślady, które pojawiły się tuż obok śladów niedźwiadka, należą do niedźwiedzicy, która go urodziła.

Tatry. Błąkający się niedźwiadek odnalazł mamę? Pojawiły się tropy dorosłego niedźwiedzia

Mały niedźwiadek błąka się samotnie w pobliżu stacji na Myślenickich Turniach. Jak informował TVN 24 to teren, gdzie licznie gawrują niedźwiedzice. I choć niedźwiadek wciąż pojawia się tam zwykle samotnie, to nadzieją ma być fakt, że obok jego tropów zauważono też ślady dorosłego niedźwiedzia. Niewykluczone, że obok niego krąży matka. Jest więc cień szansy, że niedźwiedzica odnajdzie młodego.

Zobacz wideo Jak się zachować, gdy spotka się dzikie zwierzę?

"Widok rozczulający, ale pamiętajmy, że w pobliżu może znajdować się matka! Spotkania ludzi i niedźwiedzic z młodymi mogą być niebezpieczne dla obu stron" - informował w weekend Tatrzański Park Narodowy.

Manewry wojskowe w pobliżu granicy białorusko-ukraińskiejRosja i Białoruś przygotowują się do ćwiczeń. Są zdjęcia satelitarne

Tatrzański Park Narodowy chroni zagubionego niedźwiadka. Zamyka trasy w rejonie Kasprowego Wierchu

Tatrzański Park Narodowy, mając na uwadze dobro niedźwiadka, zadecydował o zamknięciu następujących tras w pobliżu Kasprowego Wierchu:

  • zielony szlak turystyczny: Kuźnice - Myślenickie Turnie - Kasprowy Wierch (w obu kierunkach),
  • szlak dojściowy z Goncisk do dolnej stacji kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej,
  • szlak narciarski: Myślenickie Turnie - Wyżnia Goryczkowa Rówień (dolna stacja kolei krzesełkowej w Dolinie Goryczkowej, w obu kierunkach) 

Ekstremalne upały w Indiach"O 10 rano nie da się pracować". Fala upałów w Indiach i Pakistanie

Zamknięcie tras obowiązuje od soboty 23 kwietnia do odwołania.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: