Pogoda na dziś - środa 27 kwietnia. Możliwe opady deszczu, w górach śniegu

Pogoda na dziś (środa 27 kwietnia) zapowiada się dość ciepło w całej Polsce. Temperatura będzie wahała się od 9 do 17 stopni Celsjusza. W ciągu dnia zachmurzenie powinno być umiarkowane z przejaśnieniami, po południu wzrośnie jednak do dużego. Możliwe opady deszczu, a w górach nawet śniegu.

Od środy aż do soboty Polska będzie znajdować się w obszarze podwyższonego ciśnienia. Czekają nas dni z zachmurzeniem małym i umiarkowanym wzrastającym okresami do dużego. Miejscami spadnie przelotny deszcz. 

Zobacz wideo „Po przekroczeniu tego progu rafy koralowe przestaną istnieć"

Pogoda na dziś. Temperatura do 17 stopni Celsjusza 

Maksymalna temperatura powietrza w środę w Polsce będzie wahała się od 9 do 17 stopni Celsjusza. Najchłodniej, bo 9 stopni Celsjusza, mogą spodziewać się mieszkańcy Gdańska i Suwalszczyzny. Nieco cieplej, bo 11 stopni w Olsztynie. Z kolei 12 stopni na termometrach zobaczymy w Białymstoku i Kielcach.

Natomiast 13 stopni odnotujemy w Katowicach, Koszalinie, Krakowie, Lublinie i Rzeszowie. 14 stopni w Toruniu, 15 stopni w Bydgoszczy, Łodzi, Opolu, Poznaniu, Warszawie i Zielonej Górze. Najcieplej we Wrocławiu (16 stopni) i w Gorzowie Wielkopolskim (17 stopni).

Pogoda na dziś - środa 27 kwietnia. Temperatura powietrza w PolscePogoda na dziś - środa 27 kwietnia. Temperatura powietrza w Polsce Fot. Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Pogoda na dziś - środa 27 kwietnia. Przelotne opady deszczu w całym kraju 

Początek dnia zapowiada się spokojnie. Zachmurzenie będzie małe i umiarkowane z przejaśnieniami, zmieniające się w kolejnych godzinach dniach w duże. Po południu w całej Polsce przelotnie może popadać deszcz, szczególnie na południu. W górach możliwe opady śniegu. Wiatr będzie słaby u umiarkowany z północnego wschodu.

Warunki biometeorologiczne w Polsce będą obojętne. Jedynie na północy w pierwszych częściach dnia i okresami w ciągu dnia na południowym wschodzie pogoda może niekorzystnie wpływać na organizm człowieka. Na północy przejściowo biomet może poprawić się do korzystnego. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: