Gniezno. 13-latek dźgnął podczas szkolnej przerwy rówieśnika w pośladek. Zrobił mu 5-centymetrową ranę

W szkole podstawowej w Gnieźnie (woj. wielkopolskie) jeden z uczniów dźgnął rówieśnika nożem. Śledczy ustalają, czy atak był zaplanowany, choć okoliczności zdarzenia wskazują, że raczej spontanicznie zareagował na zaczepkę kolegi.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (25 kwietnia) przed południem na terenie Szkoły Podstawowej nr 8 w Gnieźnie. Jeden z uczniów podczas przerwy międzylekcyjnej miał sprowokować kolegę z klasy. Wystrzelił w jego kierunku z zabawkowego pistoletu na kulki. W odpowiedzi został dźgnięty nożem w pośladek - podaje lokalny portal. 

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Kierowca dostawczaka zignorował sygnalizację i wjechał za szlaban. Stracił prawo jazdy

Gniezno. 13-latek dźgnął rówieśnika nożem w pośladek

Na miejsce przyjechała policja i pogotowie ratunkowe. Zarówno sprawca, jak i poszkodowany to uczniowie ósmej klasy. Zaatakowany w pośladek 13-latek został opatrzony przez ratowników medycznych, a następnie trafił na Szpitalny Oddział Ratunkowy (SOR). Okazało się, że miał pięciocentymetrową ranę na pośladku. Kiedy założono mu trzy szwy, został wypuszczony do domu.  

Niedźwiadek nawołuje matkęTatry: Mały niedźwiadek szuka mamy. TPN: Przyroda poradzi sobie sama

Gniezno. Śledczy wyjaśniają, czy atak był zaplanowany

Chłopak, który zaatakował swojego rówieśnika, został przewieziony na komendę policji w Gnieźnie.  Zarówno on, jak i ofiara złożyli zeznania. Śledczy starają się wyjaśnić przyczyny incydentu, a przede wszystkim, czy dźgnięcie nożem kolegi było zamierzone i zaplanowane. Jak przekazał portalowi Gniezno Nasze Miasto oficer prasowy, 13-latkiem zajmie się teraz sąd rodzinny.

Według przepisów uczniowi nie wolno przynosić do szkoły przedmiotów, które nie są potrzebne podczas zajęć lekcyjnych i mogłyby zagrażać innym osobom. Warto jednak podkreślić, że żadne przepisy nie uprawniają nauczyciela do przeszukania ucznia i sprawdzenia, czy nie ma on niebezpiecznych narzędzi. Może to zrobić tylko policja.

Spacer (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda na majówkę. Będzie dość ciepło, ale deszczowo. Możliwe burze

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: