Pogoda na majówkę 2022. Będzie dość ciepło, ale deszczowo. Możliwe burze

Majówka 2022 nie zapowiada się nazbyt pogodnie. Jak zapowiadają synoptycy, w wielu regionach kraju mogą pojawić się przelotne opady deszczu, a nawet burze. W czasie weekendu majowego temperatura na termometrach nie przekroczy 18 stopni.

Jakiej aury, zdaniem synoptyków, należy spodziewać się podczas weekendu majowego? Jak zapowiada się pogoda na majówkę ? Gdzie w będzie najcieplej? Odpowiadamy.

Majówka 2022. Chłodne powietrze polarne odejdzie znad Polski

Jak zapowiadają synoptycy TVN Meteo, Polska aż do 3 maja ma znajdować się w zasięgu potężnego układu wyżowego znad Wysp Brytyjskich oraz Rosji, w związku z czym mogą pojawić się opady deszczu. Do piątku będzie też chłodniej. Na czas weekendu majowego do Polski dotrze jednak masa ciepłego powietrza, dzięki której temperatura w kraju może osiągnąć nawet do 18 stopni Celsjusza.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Jak poinformowała synoptyczka TVN Meteo Arleta Unton-Pyziołek, biorąc pod uwagę najnowszą prognozę pogody, weekend majowy ma być umiarkowanie ciepły, jednak pojawią się też zachmurzenia.

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Pogoda na weekend majowy. Możemy liczyć na przejaśnienia

Piątek nie będzie nas rozpieszczać. Będzie pochmurno, a na wschodzie pojawią się opady deszczu. W sobotę także będzie pochmurno, jednak zdaniem synoptyków są spore szanse na przejaśnienia. Tego dnia najcieplej będzie na południu, gdzie termometry wskażą nawet 17 stopni Celsjusza.

Przeczytaj więcej podobnych informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

W niedzielę 1 maja będzie pochmurno i możliwe są przelotne opady deszczu - szczególnie na południu kraju. Najcieplej znów na Śląsku, gdzie mieszkańcy zobaczą na termometrach 17 stopni.

Pogoda w Polsce. Sobota 23 kwietniaPogoda. Niż Renata powodem chłodu i deszczu w Polsce. Co z majówką?

W poniedziałek 2 maja również pochmurno. Na południu i południowym wschodzie kraju pojawi się słaby deszcz. We wtorek 3 maja również pochmurno i z przelotnymi opadami deszczu. Zdaniem synoptyków mogą pojawić się również burze. Najcieplej znów na południu - nawet do 18 stopni. Środa 3 maja będzie kolejnym pochmurnym dniem, jednak są większe szanse na przejaśnienia, a na zachodzie - rozpogodzenia. Na wschodzie jeszcze przelotnie popada. Najwyższa temperatura, bo 16 stopni Celsjusza wystąpi w woj. dolnośląskim i lubuskim

Więcej o: