Pogoda na dziś - poniedziałek 25 kwietnia. Będzie ciepło, ale z przelotnymi opadami. Możliwe burze

Początek przyszłego tygodnia zapowiada się bardzo ciepło. Choć pojawi się słońce, będzie również spora szansa, że pojawią się przelotne opady deszczu. Na południu kraju mają również wystąpić burze. Z dnia na dzień będzie już coraz cieplej.

Nadchodzi wiosna. "Będzie coraz cieplej; od wtorku, na południu kraju, termometry pokażą okresami około 20 stopni" - zapowiadają synoptycy Instytutu i Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Pogoda na dziś. Na termometrach nawet do 17 stopni

Pogoda na początek tygodnia zapowiada się bardzo dobrze.  Najcieplej tego dnia będzie na wschodzie i zachodzie kraju. W poniedziałek 25 kwietnia najcieplej będzie w następujących województwach: lubelskim, kujawsko-pomorskim oraz wielkopolskim. Tam termometry wskażą 17 stopni.

Zobacz wideo Prof. Miętus: Prawdopodobnie uda nam się uniknąć suszy, ale to eksperymentalne prognozy

Nieco chłodniej, bo 16 stopni, synoptycy prognozują w województwie zachodniopomorskim. 15 stopni synoptycy prognozują w następujących województwach: lubuskim, łódzkim, świętokrzyskim, mazowieckim oraz warmińsko-mazurskim. 14 stopni w śląskim, małopolskim oraz w podkarpackim. 13 stopni na Podlasiu. Najchłodniej w województwie pomorskim, gdzie termometry wskażą 10 stopni.

Prognoza pogodyPrognoza pogody Fot. Gazeta.pl

Więcej informacji na temat pogody znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Nocna wichura Dudley uszkodziła ponad 50 dachów. 17.02.2022, Dobrzyca, WielkopolskaDobrzyca. Trąba powietrzna w 5 min. zniszczyła 50 domów i położyła las [ZDJĘCIA]

Pogoda na poniedziałek. Synoptycy zapowiadają przelotne opady deszczu

W poniedziałek synoptycy zapowiadają przelotne zachmurzenia. W niektórych regionach kraju pojawią się również lokalne burze - głównie na południowym wschodzie kraju. Opadom tym mogą towarzyszyć opady krupy śnieżnej. Wysoko w górach synoptycy zapowiadają śnieg.  

Pogoda. Deszcz (zdjęcie ilustracyjne)Pogoda. Do Polski zbliża się cyklon. Możliwe burze z gradem

Zdaniem synoptyków wiatr ma być słaby i umiarkowany. Będzie wiał z kierunków zmieniających się. W czasie burz porywy wiatru wynosić mogą nawet do 60 km/h. W nocy zachmurzenie początkowo będzie umiarkowane, a stopniowo zacznie wzrastać do dużego zachmurzenia, a później do opadów deszczu. Nocą wiatr będzie słaby, zmienny, z przewagą kierunków północnych. W przeważającej części kraju przez cały dzień utrzymywać się będą niekorzystne warunki biometeorologiczne. Jedynie na północnym zachodzie i zachodzie pod koniec dnia zmienią się w obojętne. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina

Więcej o: