Pogoda na dziś - niedziela 24 marca. Nadal pochmurno i z opadami. Kiedy ocieplenie?

Pogoda od kilku dni w Polsce nie napawa optymizmem. Jest chłodno i wilgotno. Podobnie będzie w niedzielę 24 kwietnia. Synoptycy IMGW koniec tygodnia zapowiadają jako pochmurny z opadami deszczu.

Pogoda w niedzielę będzie pochmurna. Dopiero na początku przyszłego tygodnia stopniowo zacznie się rozpogadzać. Opady deszczu będą już raczej przelotne, na południu kraju natomiast wystąpią burze. "Będzie coraz cieplej; od wtorku, na południu kraju, termometry pokażą okresami około 20 stopni Celsjusza" - zapowiadają synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Zobacz wideo Nie setki, a tysiące Sasinów na elektrownię jądrową w Polsce. Czy musimy bać się atomu?

Pogoda na niedzielę - 24 marca. Najcieplej w Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu

Jak podają synoptycy, w niedzielę 24 marca najcieplej będzie w Gorzowie Wielkopolskim i Poznaniu. Termometry wskażą 16 stopni Celsjusza. W centrum kraju - Łodzi i Warszawie - Bydgoszczy, Zielonej Górze, ale także w Krakowie zaledwie o jedną kreskę mniej - mieszkańcy odczują 15 stopni Celsjusza.

We Wrocławiu i w Lublinie temperatura osiągnie zaledwie 14 stopień Celsjusza. 13. stopni można spodziewać się Szczecinie, Kielcach, Rzeszowie, Katowicach, Toruniu, natomiast w Koszalinie 12. W Opolu mieszkańcy odczują 11 stopni Celsjusza, a o jeden mniej stopień - w Olsztynie w Gdańsku i Białymstoku. Najzimniej będzie w Suwałkach, jedynie 8 stopni Celsjusza.

Prognoza pogody 24.04.2022Prognoza pogody 24.04.2022 Gazeta.pl

Opady deszczu w niedzielę będą przelotne, pod wieczór miejscami, szczególnie na południu, mogą wystąpić burze. Wiatr w całej Polsce będzie słaby i umiarkowany z kierunku południowo-zachodniego. Warunki biometeorologiczne na południu będą niekorzystne przez cały dzień. W pozostałych regionach niekorzystne warunki będą zmieniać się w obojętne, a w późniejszych godzinach znów pogarszać do niekorzystnych. 

Kiedy w Polsce będzie ciepło? Czy maj będzie pogodny?

Jak pisaliśmy w Gazeta.pl, cieplejsze dni mogą pojawić się w Polsce pod koniec kwietnia. Według prognoz synoptyków z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej średnia miesięczna temperatura powietrza w maju najprawdopodobniej będzie oscylować w granicach normy wieloletniej. Z kolei opadów będzie w nadchodzącym miesiącu więcej niż w ubiegłych latach.

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: