Pogoda na dziś - sobotę 23 kwietnia. Na termometrach do 16 stopni. Możliwe przelotne opady

Pogoda w sobotę będzie dość przyjemna dla większości mieszkańców Polski. Pojawi się nieco słońca, choć w towarzystwie przelotnych opadów - wyjątkiem jest jednak wschód kraju. Tam aura będzie bardziej przygnębiająca.

Sobota 23 kwietnia będzie dość słoneczna dla przeważającej części Polski. Do tego w całym kraju możemy się także spodziewać dwucyfrowych wartości na termometrach. Niestety możliwe będą także przelotne opady deszczu.

Zobacz wideo Klasyk w nowej postaci, czyli sernik mango

Prognoza pogody na sobotę. Na termometrach nawet 16 stopni Celsjusza

W sobotę na termometrach zobaczymy od 12 do 16 stopni w ciągu dnia w cieniu. Najchłodniej będzie na wschodzie - w Białymstoku, Lublinie i Rzeszowie możemy spodziewać się maksymalnie 12 stopni. Do tego to właśnie tam aura będzie najbardziej przygnębiająca - pogoda będzie pochmurna i deszczowa. 

Pogoda na dziś, sobotę 23 kwietnia 2022 r.Pogoda na dziś, sobotę 23 kwietnia 2022 r. Fot. Gazeta.pl

Warunki pogodowe dla reszty kraju będą nieco lepsze. 12 stopni zobaczymy jeszcze na termometrach w Trójmieście, jednak tam możemy liczyć na więcej słońća - podobnie jak w reszcie kraju. W Kielcach i Katowicach prognozowane jest 13 stopni, w Krakowie i Warszawie 14. Najcieplej w sobotę będzie w Poznaniu, gdzie na termometrach zobaczymy nawet 16 stopni. Na niewiele mniej, bo 15 stopni, liczyć możemy w Szczecinie, Bydgoszczy, Zielonej Górze, Wrocławiu i Łodzi.

Więcej aktualnych wiadomości pogodowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Majówka 2022 (zdjęcie ilustracyjne)Majówka 2022. Ile trwa? Jak najkorzystniej zaplanować urlop?

Kiedy wiosna przyjdzie do Polski?

Wiele osób zastanawia się, kiedy warunki pogodowe w Polsce ulegną poprawie i będą przypominać bardziej typową wiosnę. Według ekspertów na wyższe wartości na termometrach możemy liczyć pod koniec kwietnia - co daje szansę na cieplejszą majówkę. Zdaniem synoptyków z IMGW miesięczna temperatura powietrza w maju powinna oscylować w granicach normy wieloletniej, choć miesiąc ten będzie raczej bardziej deszczowy niż w ubiegłych latach.

Ukraińscy uchodźcy (zdjęcie ilustracyjne)Wojna w Ukrainie. Przedłużono okres wypłacania świadczenia 40 plus

Więcej o: