Kard. Stanisław Dziwisz komentuje decyzję Watykanu. "Wyrażam wdzięczność"

Kardynał Stanisław Dziwisz wydał oświadczenie związane z piątkową decyzją Watykanu w jego sprawie. "Wyrażam wdzięczność wszystkim, którzy przyczynili się do tego, by w odpowiedzialny sposób odnieść się do wysuwanych pod moim adresem zarzutów" - czytamy.

Nuncjatura Apostolska w Polsce poinformowała w piątek 22 kwietnia, że Watykan zbadał dokumentację w sprawie postępowania dotyczącego kard. Stanisława Dziwisza. Działania metropolity krakowskiego zostały ocenione jako "prawidłowe". Teraz sam duchowny postanowił odnieść się do sprawy.

Zobacz wideo Apel o. Gużyńskiego do kard. Dziwisza: Powiedz prawdę, przestań kombinować

Kard. Stanisław Dziwisz komentuje decyzję Stolicy Apostolskiej

"Podczas swojej wizyty w Polsce w czerwcu 2021 roku, Ks. Kardynał Angelo Bagnasco, jako przedstawiciel Stolicy Apostolskiej dołożył wszelkich starań, aby wyjaśnić wspomniane zarzuty, dla mnie niezasłużone i bolesne" - czytamy w oświadczeniu kard. Dziwisza. "Mam nadzieję, że dzisiejszy [22 kwietnia - red.] komunikat Nuncjatury Apostolskiej w Polsce przyczyni się nie tylko do wyjaśnienia sprawy, ale także do przywrócenia pokoju ducha wszystkich osobom, które czuły się dotknięte posądzeniami, z jakimi się spotkałem" - dodał, podkreślając swoją wdzięczność dla Stolicy Apostolskiej za "sprawiedliwe osądzenie sprawy". 

Więcej aktualnych wiadomości z kraju znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Watykan zdecydował w sprawie kard. Stanisława Dziwisza

W komunikacie nuncjatury możemy przeczytać, że celem wizyty kard. Angelo Bagnasco była "weryfikacja niektórych przypadków związanych z działaniami kard. Stanisława Dziwisza podczas pełnienia przez niego funkcji arcybiskupa metropolity krakowskiego (2005-2016)". Miało to związek z doniesieniami o możliwych zaniedbaniach ze strony duchownego. Stolica Apostolska zbadała dostarczone przez Bagnasco dokumenty i nie dopatrzyła się nieprawidłowości

Więcej o: