Remont na A1 potrwa aż do lipca. Gdzie czekają nas utrudnienia?

24 kwietnie rozpocznie się remont autostrady A1. Sprawdź, czy prace będą trwać podczas weekendu majowego i dowiedz się gdzie czekają cię utrudnienia.

Od otwarcia pierwszych odcinków autostrady A1 minęło już 15 lat, w związku z tym spółka Gdańsk Transport Company postanowiła przeprowadzić remontu wybranych elementów infrastruktury. "Prace związane z wymianą nawierzchni powinny odbywać się w odpowiednich warunkach pogodowych, dlatego ich przeprowadzenie możliwe jest jedynie w okresie od wiosny do wczesnej jesieni" - przekazała spółka.

Zobacz wideo "Autostrada to nie tor wyścigowy" - mówi policja. I karze kierowcę SUV-a aż 2500 zł mandatu

Remont autostrady A1. Czy prace będą prowadzone w czasie majówki? 

Prace na autostradzie rozpoczną się 24 kwietnia i potrwają do 30 czerwca bieżącego roku. Gdańsk Transport Company uspokaja wszystkie osoby, które planują podróżować w czasie majówki autostradą A1. W okresie od 29 marca do 4 maja prace zostaną wstrzymane. 

Zmiany w organizacji ruchu podczas prac remontowych na autostradzie A1Zmiany w organizacji ruchu podczas prac remontowych na autostradzie A1 Fot. Gdańsk Transport Compan

Przeczytaj więcej informacji z kraju i ze świata na stronie głównej Gazeta.pl

Od 24 do 29 kwietnia odbędą się pracę przygotowawcze, które obejmą dwukilometrowy odcinek (od 7 km do 5 km) w kierunku Gdańska. "MOP Kleszczewko kier. Gdańsk będzie zamknięty, a kierowcy jadący na północ będą poruszać się jednym pasem" - informuje spółka, która przeprowadzi remont drogi.

Wypadek w TarnowieKierowca potrącił matkę z dzieckiem. W ostatniej chwili odepchnęła wózek

Remont autostrady A1. Jak utrudnienia czekają na kierowców? 

Od 7 maja na węźle Stanisławie (Tczew) wjazdu w kierunku Gdańska zamknięty zostanie ośmiokilometrowy odcinek drogi (km 17+300 do km 9+400), a ruch w tym miejscu będzie się odbywał jezdnią jezdnią. Dla podróżujących w kierunku Łodzi otwarte będą dwa pasy, z kolei w stronę Gdańska będzie czynny tylko jeden pas. Kierowców będzie także obowiązywać na tym odcinku drogi ograniczenie prędkości do 80 km/h. 

Straż miejska. Zdjęcie ilustracyjneElbląg. Pijana 12-latka na placu zabaw. Nikt z dorosłych nie zareagował

Więcej o: