Żaryn: Przejęto konto doradcy prezydenta. Wpis ma pobudzać wątpliwości Ukraińców wobec Polaków

"W dniu dzisiejszym nastąpiło przejęcie konta w mediach społecznościowych prof. A. Waśko. Umieszczony wpis zawiera nieprawdziwe informacje, których treść wpisuje się w działania rosyjskie przeciwko Polsce i Ukrainie" - poinformował na Twitterze rzecznik prasowy ministra koordynatora służb specjalnych Stanisław Żaryn.

"Informacje zamieszczone przez atakujących są kłamstwem, które jest obliczone na rozbudzenie wrogości między Polakami i Ukraińcami. Wpis ma pobudzać wątpliwości Ukraińców wobec Polaków" - dodał Żaryn. Do włamania miało dojść w środę po południu.

Według rzecznika prasowego ministra koordynatora służb specjalnych treści umieszczane na przejętym koncie są komentowane przez rosyjskie media.

Aktualne informacje na głównej stronie Gazeta.pl

Sprawa włamania na konto prof. Waśko ma zostać zgłoszona do odpowiednich służb państwowych.

Żaryn: Konto na Twitterze też zostało przejęte

"W działaniach dezinformacyjnych wykorzystujących konto prof. A. Waśko posłużono się również innym kanałem informacyjnym, który służył do krzyżowego uwiarygadniania kłamliwych tez. Drugie konto, tym razem na TT, też zostało przejęte. Odpowiednie instytucje zostały powiadomione" - napisał w środę wieczorem Żaryn.

"Umieszczony wpis zawiera nieprawdziwe informacje, których treść wpisuje się w działania rosyjskie przeciwko Polsce i Ukrainie. Informacje zamieszczone przez atakujących są kłamstwem, które jest obliczone na rozbudzenie wrogości między Polakami i Ukraińcami. Wpis ma pobudzać wątpliwości Ukraińców wobec Polaków" - dodał rzecznik.

Kim jest prof. Andrzej Waśko?

Profesor Andrzej Waśko jest polskim literaturoznawcą i nauczycielem akademickim. W 2007 roku był sekretarzem stanu w Ministerstwie Edukacji Narodowej W 2008 wstąpił do Prawa i Sprawiedliwości. Był jednym z inicjatorów Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego. Od 2017 roku pełni funkcję doradca prezydenta Andrzeja Dudy.

Zobacz wideo Andrzej Duda odwiedził Kijów. "To oblicze wojny, z którym nigdy nie wolno nam się pogodzić"
Więcej o: