Śląsk. Policja szukała 12-letniej Ani. Dziewczynka nie dotarła do szkoły [AKTUALIZACJA]

Zaginęła 12-letnia Ania Łącka. Dziewczynka wyszła rano do szkoły w miejscowości Chechło (woj. śląskie), jednak do niej nie dotarła. Policja w Gliwicach wszczęła poszukiwania.

[AKTUALIZACJA]

Policja w Knurowie informuje o odnalezieniu nastolatki. Podaje też więcej szczegółów dotyczących akcji poszukiwawczej. 

Po ustaleniu, gdzie może przebywać dziewczynka, sprowadzono przewodnika z Komendy Miejskiej Policji Sosnowiec wraz z psem tropiącym. "Podjęto próbę wejścia do wskazanego mieszkania. Kilkugodzinne pukanie do drzwi i próby rozmowy z domownikami nie odniosły skutku, dlatego podjęto decyzję o sprowadzeniu na miejsce  JRG PSP Knurów celem siłowego wejścia" - informuje policja. 

Ostatecznie funkcjonariusze nie musieli dokonywać siłowego wejścia. "Na widok wysuwanej drabiny, w stronę okien wynajmowanego mieszkania, będący wewnątrz przez cały czas mężczyzna, otworzył drzwi. W mieszkaniu odnaleziona została zaginiona nieletnia".

Jak się okazało, w mieszkaniu znajdowała się również matka zaginionej.

******

Jak informują w opublikowanym komunikacie funkcjonariusze z Komendy Miejskiej w Gliwicach, Ania wyszła w środę około 7.30 z domu do szkoły w miejscowości Chechło w gminie Rudziniec (woj. śląskie). 12-latka nie dotarła jednak do placówki, a ślad po niej zaginął. Dziewczynka nie wróciła do domu i nie nawiązała żadnego kontaktu z rodziną.

Zobacz wideo Czy wiesz, co zrobić, gdy zaginie ktoś bliski?

Więcej informacji ze świata i kraju znajdziesz na stronie głównej portalu Gazeta.pl.

Śląsk. Policja poszukuje 12-letniej Ani

Zaniepokojeni bliscy zgłosili zaginięcie dziewczynki, a policjanci z Gliwic wszczęli poszukiwania. W chwili zaginięcia Ania była ubrana tak, jak na przedstawionych niżej zdjęciach, czyli w dopasowane spodnie dżinsowe z nadrukiem na kolanach, jasną czapkę, wysokie do kostki jasne buty typu trapery oraz kolorową kurtkę. 

"Osoby, które mają informacje na temat miejsca pobytu dziewczynki, proszone są o pilny kontakt z Komendą Miejską Policji w Gliwicach, tel. 47 859 22 55 lub z najbliższą jednostką policji pod numer alarmowy 112, lub 997" - czytamy. Na moment pisania tego artykułu policja nie podaje więcej informacji na temat dziewczynki. Funkcjonariusze cały czas prowadzą poszukiwania i starają się ustalić, co stało się z 12-letnią Anią. 

W wypadku w okolicach Zambrowa zginął 26-letni motocyklistaWypadek na S8. Śledztwo dot. wypadku ze skutkiem śmiertelnym

 Informację o zaginięciu dziewczynki udostępnił też portal Zaginieni przed laty. Jak wyjaśniają administratorzy strony, wszelkie informacje na jej temat można przekazywać też poprzez kontakt z redakcją, która gwarantuje anonimowość. 

Pomóż Ukrainie, przyłącz się do zbiórki. Pieniądze wpłacisz na stronie pcpm.org.pl/ukraina.

Więcej o: